Christian Dior

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Lehviv seelik, mille allääre laius on 20 meetrit, üht silma varjav viltune kübar, väljakutsuv kõnnak, nii ilmus ta publiku ette 12. veebruaril 1947 – see ei olnud unelm, vaid tõeline Pariisi allegooria, kehastunud naiselikkus, koketne, meeleline, temas olid põimunud pöörasus ja elegantsus.
New look, mis tegi Christian Diori silmapilk kuulsaks, andis hoogu ja elurõõmu ajastule, mis oli veel klammerdunud sõjajärgsetesse eluraskustesse, ja äratas ellu elamiskunsti, millesse keegi ei söandanud enam uskudagi. See oli café society hiilgeaeg, mil Pariisi aristokraatlik seltskond järgis veel 19. sajandi luksuslikku elulaadi. Aga kõige rohkem tagasid talle menu ameeriklased, kes olid veel vanast Euroopast võlutud. Dior mõistis seda ja oskas äris esimesena mastaapselt kasutada Prantsusmaale omast maitse ja elegantsi traditsiooni.
Selle mehe elu oli tõeline romaan, nooruses purustas ema ta unistused kunstiõpinguist, pikka aega liikus ta oma sõprade – Cocteau, Poulenci, Max Jacobi, Maurice Sachsi kaaskonnas, elas üle raskeid aegu, olles haige, laostunud, töötu. Aga kui tuli võimalus, ilmutas see üksildane arglik mees end geniaalse ülesehitaja, sündinud firmajuhi ja tulevaste aegade eelkäijana.
See elulugu – esimene – kõneleb halvasti tuntud mehest, kes lõi maailmakuulsa kaubamärgi. Sadade kaasaegsete mälestused ja intiimsed päevikud toovad meie ette heldesüdamelise ja lõbusaid seiku armastava, kuid väga endassetõmbunud ja oma homoseksuaalsust varjava mehe. Õnneks oleks piisanud vaid sõpradest, muusikast ja lilledest ning kuulsus jättis ta ilma millestki olulisest: puhkusest. Ta nimi jõudis kuulsuses särada kümme aastat – Christian Dior suri 1957. aasta sügisel 52-aastaselt.
Toode on läbimüüdud!