Tulevikufüüsika

Kuidas teadus aastal 2100 kujundab inimsaatust ja meie igapäevast elu
2.7 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
"Kui suudate, kujutlege maailma aastal 2100. „Tulevikufüüsikas“ annab Michio Kaku, kelle eelmine raamat „Võimatuse füüsika“ oli New York Timesi menuk, meile rabava, provotseeriva ja paljutõotava nägemuse praegusest sajandist, tuginedes intervjuudele rohkem kui kolmesaja tippteadlasega, kes oma laborites juba leiutavad tulevikku. Tulemus on usaldusväärne ja teaduslikult täpne kirjeldus meditsiini, arvutite, tehisintellekti, nanotehnoloogia, energiatootmise ja astronautika vallas toimuvatest pöördelistest arengutest.
Tõenäoliselt juhime aastal 2100 arvuteid tillukeste ajuandurite abil ja liigutame esemeid mõtte jõul, just nagu mustkunstnikud. Kõik ümbritsevad asjad sisaldavad tehisintellekti ning internetti ühendatud kontaktläätsed annavad juurdepääsu maailma infovaramule või võimaldavad silmapilgutuse abil esile manada mistahes pildi.
Autod juhivad end GPSi abil ise ning kui on avastatud toatemperatuuril ülijuhid, siis lendavad need pingutuseta õhupadjal, liiguvad tugevatel magnetväljadel ja juhatavad sisse magnetismi ajastu.

Molekulaarset meditsiini kasutades suudavad teadlased kasvatada pea iga elundi ning ravida geneetilisi haigusi. Meie veres patrullivad miljonid tillukesed DNA-andurid ja nano¬osakesed otsivad märkamatult meie kehadest esimesi haiguse märke ning kiired edusammud geeniuuringute vallas lubavad meil vananemisprotsessi aeglustada või isegi tagasi pöörata, võimaldades inimese elueal oluliselt pikeneda.
Kosmoses võivad praeguste kulukate keemiliste rakettide asemele tulla radikaalsed uued kosmoselaevad - nõelasuurused laserajamit kasutavad alused -, mis külastavad ehk lähimaid tähti. Nanotehnoloogia edusammud võimaldavad luua legendaarse kosmoselifti, mis suudab inimese viia sadade kilomeetrite kõrgusele Maa atmosfäärist.
Kuid need hämmastavad ilmutused on vaid jäämäe tipp. Kaku käsitleb emotsioonidega roboteid, antiainel töötavaid rakette, röntgennägemist ja võimet luua uusi eluvorme. Ta võtab vaatluse alla ka maailma majanduse arengu ja puudutab olulisi küsimusi: kes on tuleviku võitjad ja kaotajad? Kellel on töökohad ja millised riigid on heal järjel?
Kaku käsitleb rangelt teaduslikele põhimõtetele toetudes uute tehnoloogiate loomist, kui kaugele need arenevad ja mis on nende piirangud ning ohud. Sünteesides tohutus koguses teavet, paneb ta kokku põneva pildi aastatest kuni sajandi lõpuni. „Tulevikufüüsika“ on erutav ja imeline matk läbi käesoleval sajandil toimuva teadvusrevolutsiooni.


MICHIO KAKU on New Yorgi Ülikooli teoreetilise füüsika professor, stringiteooria üks rajajaid ja ta on kirjutanud mitmeid tunnustatud teadusmenukeid, teiste seas „Hüperruum“ ja „Võimatute asjade füüsika“. Viimane on aluseks telekanali Science Channel sarjale „Sci Fi Science: Physics of the Impossible“. Samuti juhib Kaku kaht raadiosaadet, „Explorations“ ja „Science Fantastic“, mida edastab üle 140 raadiojaama."
Toode on läbimüüdud!