Üldelektrotehnika

5 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Üldelektrotehnika õppekursuste väheneva mahu juures on järjest raskem elektrinähtustest tervikpilti luua. Olukorra leevendamiseks on selles õpikus püütud suurendada elektrinähtusi kirjeldavate mudelite osa ja vähendada matemaatilist poolt. Raamatus on esitatud rida lihtsustatud mudeleid, mille abil saab keerukamaid nähtusi lahata algosadeks ning mõista nende sisu.
Autori eesmärk on teha aine jõukohasemaks, huvitavamaks, treenida aine mõtlemispõhist omandamist ning aidata üliõpilasi ja õppejõude elektrinähtuste lahtimõtestamisel ning isiklike mudelite loomisel.
Õpiku kolmeteistkümnes peatükis on käsitletud elektri olemust, elektri- ja magnetahelaid, elektri¬mõõtmisi, reaktoreid, trafosid ja elektrimasinaid ning elektriohutust. Iga peatüki lõpus on kordamisküsimused, mis on koostaja praktikas ka eksamiküsimusteks. Lisas on ülevaade elektro-tehnika ajaloost, mis võimaldab mõista, miks on meie tänane ettekujutus elektrist jäänud viimasel sajal aastal muutumatuks.

Autorist
Jaan Järvik on sündinud 11. augustil 1939. aastal Järvamaal Käru vallas Raja külas. Õppis Võidula ja Käru koolis, lõpetas 1958 Tallinna Polütehnikumi. Pärast sõjaväeteenistust õppis 1961–1967 Leningradi Polütehnilises Instituudis, seejärel 1967–1970 samas instituudis aspirantuuris, kus 1971 kaitses ka kandidaadiväitekirja. 1967. aastast töötab Tallinna Tehnikaülikoolis. Õpetanud järgmisi aineid: elektrivarustus, elektrotehnika alused, elektrotehnoloogia, elektromagnetiline ühilduvus. Teadustöö põhisuunad on juhitavad ja küllastusreaktorid, terasesulatuskaarahjude reaktiivvõimsuse reaalaja kompensatsioon, elektri kvaliteet ja elektromagnetiline ühilduvus.
Toode on läbimüüdud!