Vormi dematerialisatsioon

Tartu Kõrgem Kunstikool, toimetised nr 16
0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Raamatus on avaldatud järgmiste autorite artiklid: Kaire Nurk, Indrek Grigor, Raivo Kelomees, Kiwa, Kaarel Kurismaa, Märt Läänemets, Marek Volt, Jevgeni Zolotko. Tõlketekstid on järgmistelt autoritelt: Karen Michelle Barad, Donald Judd, E.J. van Alphen ja Aage A. Hansen-Löve.

Kogumiku "Vormi dematerialisatsioon" koostaja ja toimetaja on Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud Kaire Nurk, kelle eestvedamisel toimus 2010. aastal samanimeline konverents.
Kaire Nurk iseloomustab kogumikku järgmiselt: "Millisel kujul rääkida kaasajal kunstist? Üha rohkem tundub, et aina enam raha/tulu/edu/... jne kaudu? Ja siiski ka- loovuse (?)- loomemajanduse (!)- loovuse-majanduse... kaudu!?
Vormi dematerialisatsiooni formuleering/tees võimaldab rääkida kunstist rääkimise võtmes, kompromissitult autori- ja loomiskeskselt. Ajal kui kunstist rääkides räägitakse rahast, räägib see kogumik kunstist, loomisest, kunstniku püüdlustest ja kunstiteostest endast. "Vormi dematerialisatsioon" on kahtlemata fundamentaalne, üdini kunsti kehandit puudutav protsess, lakkamatult aset leidev, alati subjektiivne ja universaalne."

Kogumik koondab alljärgnevate autorite konverentsil esitletud tekste:
1)Võistlev kunstiajalugu: esemetu kunsti problemaatika- Raivo Kelomees
2) Kas tühjus on vormitu? Tühjuse mõistest ja mõistmisest Budismis ja taoismis- Märt Läänemets
3) Malevitši must ruut versus Duchamp´i valge uri-noir- Kaire Nurk
4) Idee-esteetika: esteetiline kunstikäsitlus ja ideekunst- Marek Volt
5) Nothingoloogiline väli- Kiwa metasemiootilised strateegiad nothingoloogilisel väljal- Kiwa

Kogumik on täiendatud mitmete lisamaterjalidega Kiwalt, Jevgeni Zolotkolt, Indrek Grigolilt, Kaarel Kurismaalt ja Donalt Judd´ilt.
Raamatu on kujundanud Eva Lobotkin. Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kõrgem Kunstikool.
Toode on läbimüüdud!