OLULINE! Suurenenud mahtude tõttu palume vormistada tellimused pikema ajavaruga, et kaup jõuaks kohale enne pühi. Vabandame!

CD Aeternus

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes
Debüütalbumil esitavad Eesti tunnustatuim noor viiulitalent Hans Christian Aavik ja kõrgelt hinnatud pianist ning kammermuusik Karolina Žukova hingestatult Bachi, Schuberti ja Pärdi loomingut.

“Tihti soovivad noored viiuldajad oma esimestel plaatidel esitada virtuoospalu,
kuid meie üritasime läheneda veidi teise nurga alt,” ütles Hans Christian Aavik. “Liiatigi on virtuoossusel mitu tähendust, see ei seisne ainult tehnilises meisterlikkuses, vaid tähendab ka täiuslikkuse taotlemist,” lisas ta.

Plaadi läbiv motiiv on igavikulisus ning lõputu teekond. “Samas peegeldab see kõik üht ajahetke – just nii tunnetavad Bachi, Schuberti ja Pärdi teoseid kaks noort muusikut täna ja tahavad oma sõnumit edasi anda,” kirjutas muusikateadlane Kristel Pappel plaadi CD-vihikus.

Plaat loob silla erinevate muusikaliste perioodide vahel. “Kui plaati kavandasime, teadsime kindlalt kahte teost, mida salvestada – Bachi „Chaconne“ ja Pärdi „Fratres“,” ütles Karolina Žukova. Neid ühendab Schuberti sonaat a-moll.


Lugude nimekiri:
J. S. Bach (1685-1750)
Prelüüd
Partita nr 2 BWV 1004 Chaconne
Postlüüd

Franz Schubert (1797-1828)
Sonaat a-moll, D. 385

Arvo Pärt *1935
“Fratres” viiulile ja klaverile

Lisainfo:
www.hansaavik.com
www.karolinazukova.com

Plaadi produtsent: Greten Lehtmaa
Plaadi andis välja PILW Records (Greator Productions OÜ)
Tarne 1-3 tööpäeva
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes