Juba sel reedel, 24. veebruaril, tähistatakse Eesti Vabariigi 99. aastapäeva. Sel olulisel päeval tähistab kogu Eesti rahvas Eesti Vabariigi väljakuulutamist 1918. aasta 24. veebruaril. Sel päeval avaldati Tallinnas "Manifest kõigile Eestimaa rahvastele", milles kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik.

Kuid oma riik ja iseseisvus ei tulnud niisama! Vabadus nõuab ohvreid, mistõttu kaotas Eesti riik Vabadussõjas umbes 5500 meest ning haavata sai ligi 14000 meest. Sõja kõige raskemail tunnil küsis peaminister Tõnisson pikaajalistes ja lakkamatutes lahingutes kurnatud sõdurite käest, kas rinne peab vastu. Sõdurid lubasid, et peab vastu ning nad pidasid oma sõna! Eesti sõjavägi oli Läänemere idakaldal Poola järel kõige tugevaim armee.

2. veebruaril 1920 sõlmiti Tartus rahuleping, mida on nimetatud Eesti Vabariigi sünnitunnistuseks. Lõpuks oli Eesti tõeliselt vaba. See rahvusvaheline leping kehtib tänase päevani, seega juba 98 aastat! Eesti rahva jaoks oli selle lepingu sõlmimine väga suur ja unustamatu võit! Võit saavutati Eesti Kaitseväe, meie rahva, riigijuhtide ja meie diplomaatide ühiste jõupingutuste tulemusena.„Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta“, Juhan Liivi sõnad!

Et mälestused ja teadmised selle perioodi tähtsusest meie kõikide ühises ajaloos ei tuhmuks,  leiab sel nädalal Apollo kauplustes ja e-poes hulgaliselt isamaalise temaatikaga raamatuid. Vaata lähemalt siit.

Palju õnne Eesti!