Eesti Vabariigi aastapäev on 24. veebruaril, millega tähistatakse Eesti Vabariigi väljakuulutamist 1918. aasta 24. veebruaril. Sel päeval avaldati Tallinnas “Manifest kõigile Eestimaa rahvastele”, milles kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik.

24. veebruar on Eesti riigipüha ja iseseisvuspäev.

Kuid oma riik ja iseseisvus ei tulnud niisama! Vabadus nõuab ohvreid, mistõttu kaotas Eesti riik Vabadussõjas umbes 5500 meest. Sõja kõige raskemail tunnil küsis peaminister Tõnisson pikaajalistes ja lakkamatutes lahingutes kurnatud sõdurite käest, kas rinne peab vastu. Sõdurid lubasid, et peab vastu ning nad pidasid oma sõna!

2. veebruaril 1920 sõlmiti Tartus rahuleping, mida on nimetatud Eesti Vabariigi sünnitunnistuseks. Lõpuks oli Eesti tõeliselt vaba.

„Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta“, Juhan Liivi sõnad!

Et mälestused ja teadmised selle perioodi tähtsusest meie ajaloos ei tuhmuks, on Apollo kauplustes hulgaliselt isamaalise temaatikaga raamatuid, muusikat, mänge, filme ja meeneid!

24. veebruari hommikul vaadake kindlasti Eesti kaitseväe paraadi ja õhtul vabariigi aastapäevale pühendatud kontserti ja sellele järgnevat president Toomas Hendrik Ilvese ja tema abikaasa Evelin Ilvese vastuvõttu Tartus Vanemuise teatri- ja kontserdimajas. Vanemuises toimuva sünnipäevakontserdi lavastab Ain Mäeots, muusikajuht on Vaiko Eplik.

Palju õnne Eesti!