Seoses võimaliku pakimahtude suurenemisega võib kaupade komplekteerimine ja tarne tavapärasemast pisut rohkem aega võtta. Vabandame!

KASUTUSTINGIMUSED

 

Apollo Kauplused OÜ
Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn, Eesti
tel: 6336020
e-post: info@apollo.ee
registrikood: 12252422
KMK reg. number: EE101524485
Swedbank a/a EE232200221054827335

 

Üldised tellimistingimused

Üldised tellimistingimused kehtivad Apollo Kauplused OÜ (edaspidi nimetatud Apollo) interneti kodulehel www.apollo.ee (edaspidi nimetatud Koduleht) ning Apollo Pood mobiilirakenduses (edaspidi nimetatud Äpp) asuva raamatute ja teiste kaupade (edaspidi nimetatud Toode või Tooted) tellimiskeskkonna vahendusel (edaspidi nimetatud E-pood) tellimisel tekkivate õigussuhete kohta.

 

Lisaks käesolevatele üldistele tellimistingimustele reguleerivad Tellija ja Apollo vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid, Apollo klientide isikuandmete töötlemise kord (Privaatsus), saadaval https://www.apollo.ee/privaatsus/, E-poe Toodete hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

 

Käesolevate üldiste tellimistingimuste, privaatsuse ning kehtivate E-poe Toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Apollo kodulehel ja Äpis.

 

1. Toodete tellimise kord

1.1 Toodete tellimiseks ei pea Tellija registreerima end Apollo internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajaks.

1.2 Tellija valib soovitud Toote(d), määrab iga Toote koguse, Toodete eest tasumise ning kohaletoimetamise viisi. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on Tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning muuta esitatud tellimust. Pärast tellimuse üle vaatamist Tellija kinnitab tellimuse. Tellimust on võimalik esitada eesti, vene või inglise keeles.

1.3 Kõik E-poes näidatud Toodete hinnad sisaldavad käibemaksu.

1.4 Tellitud Toodete hinnale lisandub Toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.

1.5 Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on Apollole võimalik tasuda internetipanga lingi abil, või krediitkaardi maksega.

1.6 Tellija ja Apollo vaheline leping loetakse sõlmituks pärast seda kui Tellija on Tellimuse kinnitanud ja Apollo on edastanud Tellijale Tellimuse kinnituse.

1.7 Tellimus jõustub Apollo poolt Tellijale Toote välja saatmisega.

 

2. Toodete kohaletoimetamine

2.1 Tellitud Tooted toimetab Apollo Tellijale vastavalt Tellija poolt tellimuse esitamisel valitud viisile: kas Omniva pakiautomaadi kaudu, SmartPOSTi pakiautomaadi kaudu, Eesti Posti postkontorisse, kulleriga või Apollo kauplustesse.

2.2 Kohaletoimetamise viisi valib Tellija tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel.

2.3 Toodete kohaletoimetamise aeg:

2.3.1 Toode toimetatakse Tellijani E-poes märgitud aja jooksul. E-poes märgitud kohaletoimetamise ajad kehtivad ainult Eesti Vabariigi piires kohale toimetamisel. Välismaale kohaletoimetamise osas vaata punkti 2.6.

2.3.2 Tooted, mille tarneaeg on 2-4 nädalat, toimetatakse Tellijani hiljemalt 20 tööpäeva jooksul.

2.3.3 Kui tellimus sisaldab Tooteid, mille tarneaeg on 2-4 nädalat, siis toimetatakse kõik Tooted Tellijale ühe pakina arvestades pakis olevatest Toodetest pikimat tarneajaga.

2.3.4 Tellimuste kohaletoimetamine järgneval tööpäeval kehtib kui on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:

2.3.4.1 Toote juures on märge „1-3 tööpäeva“ st. on Internetipoes saadaval.

2.3.4.2 Tellimus esitatakse tööpäeval enne kella 12.00;

2.3.4.3 Toode tellitakse Eesti-siseselt

2.4 Toodete tasuta kohaletoimetamine

2.4.1 Apollo toimetab tellitud Tooted Tellijani tasuta kui:

2.4.1.1 tellitud Toodete maksumus on üle 49 € ja Toodete kättesaamise kohaks on Tellija valinud Eesti sisese pakiautomaadi

2.4.1.2 tellitud toodete maksumus on üle 150€ ja Toodete kättesaamise kohaks on Tellija valinud postkontori või kullerteenuse või

2.4.1.3 Tellija on märkinud Toodete kättesaamise kohaks Apollo kaupluse.

2.5 Toodete kättetoimetamise viisid

2.5.1 Omniva toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires järgnevalt:

  • - järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  • - Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid alates kella 12.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval.
  • - Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  • - Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta Omniva pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja e-posti aadressile. 7 päeva möödumisel tagastab Omniva paki Apollole. Apollo võtab Tellijaga paki kättesaamise osas uuesti ühendust ja lepitakse tellimuse täitmise osas eraldi kokku. Kui Tellijaga ei saada kokkuleppele või Tellijaga ei saada ühendust, kuulub tellimus tühistamisele, Apollol on õigus hoida tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.5.2 SmartPOST toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires järgnevalt:

  • - järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  • - Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  • - Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, vajadusel tellimuse eest kaardiga makstes, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta SmartPOSTi pakiautomaadis 7 kalendripäeva, alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja/või e-posti aadressile. Väljastamata pakkide kohta saadetakse Tellijatele täiendavalt 2 meeldetuletussõnumit. Kui Te pole 7 kalendripäeva jooksul pakil järel käinud, kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.5.3 Eesti Posti postkontorisse jõuab saadetis Eesti piires järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid. Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid pärast kella 12.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval. Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale. Tellimuse saabudes postkontorisse saadetakse Tellija mobiilile sõnum, mis sisaldab postkontori asukohta ja lahtiolekuaegasid. Postkontoris hoiustatakse saadetist 15 kalendripäeva. Selle aja möödudes saadab Eesti Post paki saatjale tagasi. Hoiutasu võetakse ainult juhul, kui Tellija on palunud pakki hoida postkontoris üle 15 kalendripäeva. Kui Te pole 15 kalendripäeva jooksul pakil postkontoris järel käinud, ega palunud seda kauem kohal hoida kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.5.4 Omniva ja Itella kuller toob kauba Teie poolt märgitud aadressile järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid. Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid pärast kella 12.00 jõuab tellimus ülejärgmisel tööpäeval. Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale. Kohaletoimetamisele eelnevalt võetakse Teiega ühendust sobiva kohaletoimetamise kellaaja suhtes. Kui kokku lepitud kellaajal ei ole võimalik pakki üle anda, võetakse Teiega telefoni teel ühendust. Juhul, kui kuller Teiega telefoni teel kontakti ei saa, jäetakse Teie postkasti teatis ning tellimuse saate kätte lähimast postkontorist. Selle vältimiseks sisestage kasutajaseadetesse oma telefoninumber, et kuller saaks Teiega eelnevalt paki üleandmise kokku leppida. Kui Te pole 15 kalendripäeva jooksul pakil ka postkontoris järel käinud, ega palunud seda kauem kohal hoida kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.5.5 Apollo kauplusesse jõuab Tellimus sama päeva õhtul või hiljemalt järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid. Väljaspool Tallinna olevatesse kauplustesse saabub kaup hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale. Tellijale saadetakse Tellimuse poodi jõudmisel teavitav SMS ja e-kiri. Tellija saab Tellimuse kätte 14 kalendripäeva jooksul isikut tõendava dokumendi alusel. Kui Tellija ei ole 14 kalendripäeva jooksul Tellimusel järel käinud, kuulub Tellimus tühistamisele. Tellimuse tühistamise korral peab Apollo kinni 4 eurot käitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.6 Tellimine ja Kohaletoimetamine väljaspoole Eesti Vabariiki

2.6.1 Apollo pakub võimalust tellida raamatuid väljapoole Eesti Vabariiki. Välismaale tellimiseks lisa soovitud tooted ostukorvi, vali kohaletoimetamise viisiks transport välismaale, sisesta aadress ja vali riikide nimekirjast sihtpunkt. Olenevalt riigist kulub tellimise täitmiseks 7-30 tööpäeva.

2.6.2 Väljaspoole Eesti Vabariiki tellimuse kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel.

2.6.3 Juhul kui Apollol ei ole võimalik tellimust Tellijani toimetada Tellijast tulenevatel põhjustel, siis kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni Tellimuse tagastamisega seotud kulud ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

 

3. Tarbija õigus tellimusest taganeda

3.1 Tarbijast Tellijal (edaspidi nimetatud Tarbija) on õigus Toodete tellimusest põhjust avaldamata taganeda alates tellimuse tegemisest kuni Toodete kätte saamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul

3.2 Tellimusest taganemiseks peab Tarbija Apollole esitama kirjalikult, e-posti teel või kaupluses kohapeal suuliselt ühemõttelise taganemisavalduse või kasutama selleks taganemisavalduse tüüpvormi, mis on allalaetav SIIT.

3.3 Tellimusest taganemise avalduses peab Tarbija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha. Sularaha tagasimakseid Apollo kauplustes kohapeal ei teostata.

3.4 Kui tarbija on kaupa kasutatud või kahjustatud, vastutab tarbija tagastamisele kuuluva asja halvenemise korral asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest. Nimetatud summa arvatakse maha tarbijale tagastatavast summast. Tarbijal tekib vastutus, kui ta on asja kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Tarbija võib tagastada Tooted Apollo kauplustesse, pakiautomaadist või posti teel aadressile: APOLLO KAUPLUSED OÜ Põikmäe 2, Tänassilma küla, 76406 Saku vald, Harjumaa. Tarbija kannab tellimusest taganemisel Toodete tagastamise kulud.

3.5 Apollo tagastab taganemisavalduse kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik tarbijalt lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud. Ettevõtjal on võimalus maksega viivitada kuni tarbija on talle tagastanud lepingu esemeks olnud asja või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud. Toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab Tellija poolt tasutud summale, kuid mitte rohkem kui soodsaim piirkonnas kohaletoimetamiseks valitud transpordiviisi hind. Juhul kui Tarbija tagastab tellitud Tooted osaliselt, siis Apollo tagastab kohaletoimetamiskulud proportsionaalselt tellitud toodete arvuga. Apollo tagastab Tarbijale saatmise kulud täies ulatuses juhul kui taganemise põhjuseks on puudustega Toode.

3.6 Digitaalseid tooteid (sh e-raamatuid) tagastada ei ole võimalik.

 

4. Registreerumise kord

4.1 Apollo püsikliendiks saamiseks, peab Tellija registreerima ennast Internetikeskkonna kasutajaks aadressil www.apollo.ee Interneti keskkonda saab sisse logida ka Facebooki kontoga.

4.2 Apollo Klubiliikmeks registreerides on Tellijal õigus edaspidi saada püsikliendile ettenähtud soodustusi vastavalt Apollo Klubi programmile.

4.3 Registreerumiseks on vajalik täita kõik ankeedis antud lahtrid.

4.4 Peale registreerumist saadab Apollo Tellijale tema poolt määratud e-posti aadressile kirja juhistega kasutajakonto aktiveerimiseks.

4.5 Peale Apollo Klubi kasutajakonto aktiveerimist saab Tellija enda poolt määratud kasutajatunnustega siseneda Apollo Internetikeskkonda ja esitada Toodete tellimusi, hoida ennast kursis püsikliendiprogrammi soodustuste ja boonustega, kontrollida tellimuste staatust, taaslaadida Apollost ostetud e-raamatuid, vaadata oma varasemaid arveid jpm.

 

5. Tellija õigused

5.1 Tellijal on õigus tellida Tooteid E-poes Apollo poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.

5.2 Tellijale saadetav Toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama Apollo poolt fikseeritud tingimustele.

5.3 Tellijal on õigus esitada Toote tellimust ja Toodet ennast puudutavaid pretensioone Apollole aadressil Põikmäe 2, Saku, Harjumaa või e-posti aadressi info@apollo.ee 2 aasta jooksul Toote kättesaamisest arvates. Kuue kuu jooksul Toote Tellijale üleandmise päevast ilmnenud puuduste osas eeldatakse, et puudus oli olemas Toote üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus Toote või puuduse olemusega. Tellija peab teatama Toote lepingutingimustele mittevastavusest Apollole kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Tootel puuduse olemasolu korral asendatakse Toode sama tootega, välja arvatud juhul kui vastavat Toodet ei ole enam müügil. Kui vastavat Toodet enam ei ole müügil, siis Tellija valikul Toode asendatakse või müügileping lõpetatakse ja tagastatakse Tellijale Toote maksumus.

5.4 Tellijal on õigus Toodete tellimusest taganeda vastavalt punktile 3.

5.5. Tellijal on õigus Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

 

6. Tellija kohustused

6.1 Tellimuse vormistamisel on Tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, täpne aadress (tänav, maja nr, korteri nr, postiindeks, linn/asula/ või küla/maakond), kontakttelefon ning võimalusel e-posti aadress.

6.2 Juhul, kui Tellija ja Toote saaja on erinevad, peab Tellija esitama punktis 6.1. fikseeritud andmed ka saaja kohta.

6.3 Juhul, kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mittetäielikud ning ei vasta punktis 6.1. fikseeritule, ei garanteeri Apollo Toote tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Apollo Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

6.4 Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

 

7. Apollo õigused

7.1 Apollol on õigus muuta käesolevat Üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata avaldades uued kehtivad tingimused Internetikeskkonnas.

7.2 Apollol on õigus igal ajal ette teatamata muuta E-poe hinnakirja avaldades uue hinnakirja Internetikeskkonnas.

7.3 Apollol on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.

7.4 Apollo ei taga, et raamatu kirjastaja poolt koostatud raamatu sisu kirjeldus vastab Tellija arvamusele raamatu sisu kohta.

7.5 Juhul, kui Tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri Apollo tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast Toote saatmist.

7.6 Juhul, kui Tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on Apollol õigus avaldada Tellija andmed maksehäirete registris.

 

8. Apollo kohustused

8.1 Apollo kohustub Tellijani toimetama korrektse ja komplektse Toote(d).

8.2 Apollo kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid.

8.3 Apollo kohustub Tellija pretensiooni lahendama 7 tööpäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama.

8.4 Apollo kohustub ekslikult sisestatud tooted või hinnad esimesel võimalusel eemaldama ja vigased tellimused tühistama.

8.5 Apollo kohustub välja vahetama Toodete praakeksemplarid. Apollo vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas Toote üleandmisel Tellijale.

8.6. Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on tellijal õigus pöörduda:

8.6.1 Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Pronksi 12, Tallinn 10117, Eesti e-post: info@tarbijakaitseamet.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta. Avalduse saab esitada aadressil: https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijavaidluste-komisjon/esita-avaldus-komisjonile.

8.6.2 Tarbijavaidluste internetipõhise vaidluste lahendamise ODR-platvormi vahendusel http://ec.europa.eu/consumers/odr/. ODR-platvorm on mõeldud eelkõige, kuid mitte ainult, piiriüleste vaidluste lahendamiseks, mis võimaldab tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiva vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse teises liikmesriigis;

8.6.3 Kohtusse.

 

Küsimuste tekkimisel helistage tööpäeviti kella 9-17 klienditoe telefonil (+372) 633 6020 või kirjutage e-posti aadressil: info@apollo.ee

 

Apollo Kauplused OÜ

 

Kasutustingimused saad alla laadida SIIT

Lepingust taganemise tüüpvormi saad alla laadida SIIT

 

Adding to Cart...
Adding to Wishlist...
Close
This is a required field.
Please enter 2 or more characters.
This is a required field.
Please enter 2 or more characters.
First name is not valid.
This is not an email address.
Email address is required.
This email is already registered.
This is not an email address.
This is a required field.
This is a required field.
This is a required field.
This is a required field.
Enter a valid password.
Please enter 6 or more characters.
Please enter 16 or less characters.
Passwords are not same.
Isikukood/reg nr. puudub.
Reg nr. puudub.
Firma nimi puudub.
There is already an account with this personal/company code
Invalid Estonian personal code
This is a required field.
Birthday field is not valid.
Email, identification code or password is wrong.