Kultuur on tähtis

Kuidas väärtushinnangud kujundavad inimarengut
0 out of 5
Rate this
Product is sold out!
Esseede kogumik vaatleb keerulisi küsimusi, näiteks: kas mõned kultuurid on paremad vabaduse, rikkuse ja õigluse loojad ning mis rolli mängivad kultuuride väärtushinnangud erinevate riikide ja inimeste poliitiliste, majanduslike ja sotsiaalsete vaadete kujunemisel. Samuti üritavad artiklite autorid vastata küsimusele miks on maailm 21. sajandi alguses rohkem kui kunagi varem jagatud vaeseks ja rikkaks, jagatud poolteks, kus ühed elavad vabaduses ja teised võõra võimu (hõimu) surve all.

Raamatu viis põhiküsimust on:
1. väärtushinnangute ja arengu vaheline seos
2. väärtushinnangute universaalsus ning Lääne "kultuuriline imperialism"
3. geograafia ja kultuur
4. kultuuri ja institutsioonide vahelised suhted
5. kultuuriline muutus.


Toimetajad Lawrence E. Harrison ja Samuel P. Huntington, mõlemad Harvardi ülikooli professorid ja tunnustatud sotsioloogid, on sellesse raamatusse koondanud silmapaistva osavõtjaskonnaga sümpoosionil "Kultuurilised väärtushinnangud ja inimareng", mis toimus Cambridges, Massachusettsis aprillis 1999, esitatud ettekanded.
Sümpoosionil esinesid mitmed maailma tunnustatud teadlased ja ajakirjanikud, sealhulgas Francis Fukuyama (Trust, Great Disruption, eesti keeles "Suur vapustus", ilmunud 2001), David Landes (The Wealth and Poverty of Nations) Barbara Cossette, Robert Edgerton, Michael Porter (Competitive Strategy), Nathan Glazer (Harvardi Ülikooli emeriitprofessor, raamatu Beyond the Melting Pot autor), Seymour Martin Lipset (Beyond Exceptionalism), Jeffrey Sachs (Äripäeva kaasautor) jpt.
Product is sold out!