Prantsuse süit

Sarja "Areeni Bestseller" 5. raamat
0 out of 5
Rate this
Product is sold out!
Juudi päritolu prantsuse kirjandusklassiku Irène Némirovsky „Prantsuse süit” on üks esimesi ilukirjanduslikke teoseid Teisest maailmasõjast. Esimest korda alles 2004. aastal trükis ilmunud romaan jutustab tõetruult Prantsusmaa lüüasaamisest ja eelkõige selle mõjust prantslaste eludele.

Némirovsky kirjutas „Prantsuse süidi” väikesesse nahkkaantega märkmikusse külas nimega Issy-l´Évêque, kus ta oma abikaasa ja tütardega pärast Pariisist põgenemist elas. Plaanitud viieosalisest teosest, mis on üles ehitatud nagu sümfoonia, jõudis Némirovsky valmis kirjutada kaks jagu – 1942. aasta juulis ta arreteeriti ning viidi Auschwitzi. Väike märkmik oli tähelepanuta rohkem kui pool sajandit, sest kirjaniku tütar Denise Epstein arvas, et tegu on ema päevikuga, mille lugemine on liialt valus. Alles 1998. aastal selgus, et tegemist on romaani käsikirjaga.

1903. aasta 11. veebruaril Kiievis pankuri perre sündinud Irène Némirovsky hakkas
kirjutama ta juba neljateistkümneaastaselt. Némirovsky olulisemad teosed käsitlevad juutide ja venelaste maailma, muuhulgas on ta kirjutanud näiteks Tšehhovi biograafia.
Product is sold out!