Ukraina - kannatanud vapper maa

0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
18,95 €
Regular price: 19,95 €
Availability in stores
Ajaloolase Jaak Juske ja illustraator Ed Labetski lastele mõeldud ajalooraamat „Ukraina - palju kannatanud vapper maa” viib meid riiki, mille saatusele iga päev südamest kaasa elame.

Kui paljude väikeste lugejate jaoks tähendab Ukraina üht vapralt sõda pidavat maad, siis sellel suurel maal ja rahval on rääkida tegelikult väga palju erinevaid, põnevaid ja värvikaid lugusid alates aastatest, kui seal seiklesid varjaagid ja mongolid kuni ajani, mil kogu maa juubeldas Eurovisiooni võidu üle.

Kas teadsite, et 1030. aastal võttis Kiievis valitsenud suurvürst Jaroslav Tark ette sõjaretke eestlaste vastu ja vallutas Tartu, toonase nimega Tarbatu linnuse? Vallutatud kantsi nimeks pani suurvürst oma ristinime Juri järgi Jurjev – see oli esimene kord, kui mõnda Eesti asulat mõnes vanas kroonikas mainitud on. Või et 1861. aastal jõudsid pika teekonna järel Ukrainasse Krimmi poolsaarele esimesed eestlased, kes sinna oma külad rajasid ja et toona asutatud küladest on üks veel alles, kus isegi eesti keelt kuulda võib!

Nii mõnedki lapsed on vanavanematelt kuulnud ka hirmsaid ja samas natuke põnevaid lugusid Tšornobõli tuumakatastroofist ja sellest, kuidas seda ka Eestist likvideerimas ning plahvatuse tõttu kodust ilma jäänud ukrainlaste uut kodulinna ja maju ehitamas käidi. Ehk on üheskoos kaardi pealt isegi üles otsitud Tallinna nime kandev kvartal Slavutõtši linnas!

Alustame rännakut Ukraina ajalooradadel! Ees ootavad ülipõnevad unejutud.
Delivery 1-3 workdays
18,95 €
Regular price: 19,95 €
Availability in stores