1. veebruaril valiti välja 2012. aasta kauneimad Eesti raamatud ning sel puhul on Solarise Apollos väljapanek nendest raamatutest, et kõik huvilised saaksid oma silmaga kauneid teoseid kaeda! 

„25 kauneimat Eesti raamatut” ja „5 kauneimat Eesti lasteraamatut” valivad välja asjatundlik žüriiliikmed. Tänavu esitati 25 kauneima raamatu võistlusele 168 raamatut 77 kirjastajalt. 5 kauneima lasteraamatu konkursile esitatasid 22 kirjastajat 49 raamatut.

”Hinnatud 2012. aasta valim oli ühtlaselt tugev, iga korraga jääb vigaste kujunduste osakaal väiksemaks. Hea käsitööoskuse kinnistumine teeb rõõmu, aga vähe oli silmatorkavaid, uusi kujundussuundasid avavaid teoseid,” kommenteeris 25 kauneima žürii esimees Dan Mikkin Eesti Kujundusgraafikute Liidust.

„Lasteraamatute puhul hinnatakse terviklahendust, pidades olulisimaks illustratsioonide taset. Sõelale jäänud raamatud on kõik ilusad, esindades erinevaid stiile ja käekirju. Väljavalitute hulka jõudis lisaks nimekatele tegijatele ka mitu uut illustraatorit nauditavate debüütraamatutega,“ ütles 5 kauneima lasteraamatu žürii esimees Piret Niinepuu-Kiik.

Kaunemaid raamatuid saad vaadata SIIT!

Esimene kauneimate raamatute võistlus toimus Eesti Riikliku Kirjastuse 1956. ja 1957. aasta toodangust 25 kunstiliselt kujunduselt ja polügraafiliselt teostuselt parima raamatu selgitamiseks. Selle korraldas Eesti Vabariiklik Polügraafiatööstuse ja Kirjastuste Teaduslik-Tehniline Ühing.