Ootame kõiki luulesõpru Merike Krämeri (Mets) raamatu "Lille süda" esitlusele, mis toimub Solarise Apollos 28. augustil kell 17.00. NB! Esitluse päeval on "Lille süda" Solarise Apollos -10% tavahinnast soodsam!


Kuigi Merike on luulet kirjutanud juba 1970ndatest, on käesolev tema esimene trükist ilmunud luuleraamat. Viimaste aastate luulest, mõtte- ja tunderidadest koosnevast valimikust leiab ligi 60 luuletust, mille autor on jaganud peatükkideks: „Kodu“, „Südametukse“, „Eluratas“, „Kaitseingel“ ja „Sügis“. Raamat räägib elu haprusest, kodumaaigatsusest ning tunnetest, mis tuttavad ehk paljudele vaiksetest enesega olemise hetkedest.

 

Luulekogu teevad ainulaadseks selles sisalduvad illustratsioonid, mis on autori pildistatud tema kodu lähedal ning kujutavad enamasti raamatu pealkirjast lähtuvalt lilli. Seega sobib rikkalikult illustreeritud väljaanne hästi ka kinkeraamatuks.

 

Merike Krämer (sünd. Raja, end. Mets) sündis 1951 Avinurmes. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuurikooli ja Tallinna Pedagoogikaülikooli näitejuhtimise erialad. 1987. aastal asutas ta Viljandis stuudioteatri „Maarja“, kus ta lavastas lasteetendusi ning astus külalislavastajate käe all üles kirjanduslooliste etenduste peaosades, teiste seas Indrek Taalmaaga, kelle teatritee saigi sellest alguse. 2006. aastast elab Merike Saksamaal. Tal on kaks last ja kaks lapselast.

 

Kohtumiseni!