Ootame kõiki lapsi ja lapsevanemaid raamatu „Jutukas Elias” esitlustele 28.05 kell 17.00 Pärnu Kaubamajaka ja 29.05 kell 15.00 Solarise Apollosse.

Raamatuesitlusel räägivad kirjanik Essi Kummu ja illustraator Marika Maijala, kuidas lugu sai raamatuks. Jutud tõlgitakse eesti keelde. Küsimused on oodatud. Peale esitlust jagavad raamatu tegijad soovijaile autogramme.

Raamatust:

Esimeses klassis käiv Elias on tavaliselt jutukas, kuid nüüd on sõnad kaotsis. Ootamatult on Eliasel ja tema väikesel õel Inkeril kaks kodu: issi uus kodu linnas ja emme vana kodu maal. Ka koolis on harjumatu – rääkida tohib vaid siis, kui selleks luba antakse. Eriti suur on see kontrast pärast suvist vabadust. Eliase parim sõber Priit elab kaugel, lausa nii kaugel, et tema juurde jõudmiseks tuleb ületada terve meri. Õnneks ühendab sõpru salapärane side, mis on kõigi üksteisele kallite inimeste vahel, isegi kui nad on üksteisest kaugel. 

„Jutukas Elias” on peenetundeliselt kirjutatud lugu muutustest ja sellest, kuidas nendega kohaneda. Tugeva joonega mitmekihiline lugu on üles ehitatud tarbetute sõnadeta, lihtsalt ja sügavuti minnes – laskumata sealjuures haletsemisse või õpetamisse.

Raamatu pealkirja kohta on öeldud, et see on eksitav – et Elias ei ole ju jutukas. Tegelikult võimendabki pealkiri seda vastuolulist olukorda, milles Elias end leiab. See muudab ta vaikseks ja mõtlikuks. Kuid õnneks on see olukord ajutine ja raamatu lõpus hakkab lapsel jutt uuesti jooksma. 
  
Raamat on isiklik, põhinedes kirjaniku enda lool ja on kirjutatud tema enda lastele. Tänapäeval juurdlevad lapsed sageli küsimuste üle, kas vanemad enam teineteist ei armastagi, kus on lapse koht lahku läinud vanemate vahel, või kas mõnel teisel lapsel on ka mitu kodu. Essi Kummu soovis, et raamatu loost jääks kõlama olulised asjad: ka pärast vanemate lahutust on lapsed mõlema vanema poolt armastatud, tunnevad end kaitstuna ja hoolitsetuna.

„Jutukas Elias” oli 2012. aastal üks kuuest Finlandia Junior auhinnale kandideerinud lasteraamatust. Soomes on raamat hästi vastu võetud, müügil on juba kolmas trükk.

Kohtumiseni Apollos!