ERKI Moeshow juured ulatuvad 80ndate aastate algusesse, mil tolleaegsed kunstitudengid korraldasid publiku šokeerimiseks esmakordselt teatraalse moeetenduse. Pärast seda on üritus üha suuremaid mastaape võtnud, olles tänapäeval hüppelauaks Eesti tulevastele moeloojatele ning tuues iga aasta poodiumile külalisdisainerid välismaalt.


Aastakümnete jooksul kujunenud ERKI pidude traditsioon on otseses seoses ERKI Moeshow tekkega. Toona proovisid tudengid luua omamoodi reaalsuse, kus valitsevateks märksõnadeks olid loovus, mäng, lõbu ja julgus. Eeskätt proovisid mässumeelsed tudengid põgeneda nõukogude tegelikkuse ja ülepolitiseerituse eest, lülitudes end selle asemel “meeletuste maailma” lainele. Kuigi pidude kontekstis võidi ajutiselt repressioonid unustada, olid tudengid teadlikud, et neid jälgitakse.


Ka tänavusel moeshowl pööratakse tähelepanu jälgimisele, just isiku turvalisuse ja privaatsuse võtmes. Meie sammud on salvestatud lugematutele videolintidele ning üha enam trügib sotsiaalmeedia meie igapäevaellu. Pole kahtlust, et meie isiklikke andmeid töödeldakse ja kasutatakse meie endi teadmata. Kas pidev jälgimine aitab tagada turvalisust või viib see meid orwellilikku jälgimisühiskonda?


Olete oodatud 26.mail peituma tavapärase maailma eest ning kogema kultuurilist valgustatust kunstitudengite loomingu läbi. Olge valmis seisma silmitsi disainerite, modellide ja mis kõige tähtsam – iseendaga.  


Lisainfot leiate: https://erki.artun.ee/2018/


*Piletile ei kehti tavapärased kliendisoodustused!