Esimese maailmasõja lugu. Suure ilmasõja tähtsaimad lahingud, inimesed ja sündmused ning Eesti iseseisvumine

Suure ilmasõja tähtsaimad lahingud, inimesed ja sündmused ning Eesti iseseisvumine
0 viiest
Hinda
Tarne 7-14 tööpäeva
4,99 €
-50%
Tavahind: 9,90 €
Saadavus kauplustes
Austria-Ungari ja Venemaa impeeriumide lagunemine I maailmasõjas tõi kaasa üheksa uue riigi tekke ning kümnekonna rahva vabanemise neid kägistanud impeeriumitest. Üks neist rahvastest olid eestlased ja üks neist riikidest Eesti Wabariik (meie riigi nime tolleaegne kirjapilt). Nii on kirjutanud ajaloolane Mati Õun Eesti iseseisvumisest Rahvusarhiivi piltidega täiendatud 16-leheküljelises sektsioonis.

Esimene maailmasõda, mida tunti omal ajal ka Suure ilmasõjana, oli üle kogu maailma möllanud konflikt, mis kestis neli aastat ja milles osales üle 30 riigi.

See oli sõda, mida pidasid inimesed inimeste vastu: mehed kõikjal maailmas kas värvati sõtta või läksid vabatahtlikult, kodus jäid tsiviilelanikud tööstuses ja põllumajanduses nendest jäänud tühimikku täitma. Vaatamata lugematutele surmadele kaevikutes, merel ja õhus oli see sõda täis innovatsiooni, mille tagajärjel arendati nii uusi sõjastrateegiaid, transpordivahendeid kui ka relvastust. Sellest raamat-ajakirjast leiad esimese maailmasõja olulisemad lahingud, pöördelise tähtsusega sündmused ja mõjukad isikud. Loe edasi, et saada teada, miks ja kuidas sõda alguse sai, kuidas see nii inimelusid kui maad hävitas ja millise pärandi see pärast viimaste laskude kõlamist jättis.
Tarne 7-14 tööpäeva
4,99 €
-50%
Tavahind: 9,90 €
Saadavus kauplustes