Hunt: Kadri Mälgu ehtekogu

5 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Kadri Mälk (1958) on rahvusvahelieslt tuntud ehtekunstnik, elukutselt kunstnik, kutsumuselt metafüüsik. Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala professorina on ta andnud kuju tervele Eesti ehtekunsti põlvakonnale. Mälgule tunnuslik esteetika on tume, esoteeriline, poeetiline ja pärit otsekui teisest ilmast. Üks tema kirgi on ehete kollektsioneerimine.

Kahetähendusliku mõiste HUNT alla (eesti k hunt, inglise k jaht) paigutab
Kadri Mälk oma nüüdisehtekunstikogu. Üksiku hundina pani ta kokku ehted, olles alati jahil ilu, saladuse ja loovuse järele. Ehteid tuleks kanda ja seetõttu Mälk mitte üksnes ei jäädvusta oma kolleege-kunstnikke, vaid oma portreedel kannavad nad ka isevalitud ehteid. Ehted ärkavad elule kollektsionääri sõprade ja kaaslaste kehal.

Under the ambiguous term HUNT (English: the hunt; Estonian: the wolf), Kadri Mälk unites her collection of contemporary art jewellery. As a lone wolf, the Estonian artist and teacher compiled the pieces in her eternal hunt for beauty, mystery and creativity. Since jewellery is designed to be worn, Mälk’s fellow artists are not only immortalised in these works; they also pose in portraits alongside their favourite pieces. The jewellery is thus brought to life on the bodies of the collector’s friends and companions.
Toode on läbimüüdud!