Kolm venda ja õde Johansonid on valmis saanud oma kolmanda plaadi pealkirjaga „KÜLM“, mida nad esmakordselt esitlevad 1. detsembril kell 14.00 Solarise Apollos.

Uus album „KÜLM“ sisaldab Johansonide poolt viimase kümnendi jooksul loodud, kuid seni plaadistamata lugusid, mida esitavad Kärt, Mart, Ants ja Jaak ka kontsertreisil „KÜLM“, mille toimumispaigad ühendavad mõtteliselt vendade ja õe perekonna kodukandid Lõuna- ja Põhja-Eestis. Kontserdid toimuvad kolmeteistkümnes Eestimaa paigas 2. – 28. detsembrini. Johansonidega koos astub nii plaadil kui ka laval üles Krista Citra Joonas.

„Läheme mööda Eestit maad kuulama ja kuulajaid vaatama. Tahame meeles hoida, et sõna on pööraselt tähtis ning lauldud sõna kolmekordselt tähtis. Kuigi see kipub kõikematvas meedialärmis ununema, siis õe-vendade laulmistega ei saa seda juhtuda,“ selgitas Ants Johanson.

Kolmandal kauamängival on esitatud enamik Mart Johansoni laulud: „Külm, „Koju“, „Ammu“, „Usuküsimus“, „Siin-seal“ ja „Anguse valss“, aga ka Juhan Viidingult kuuldud „Kilo meeter“ ja „Pimmel-pommel„ ning Robert Jürjendali ja mitmete meie luuletajate ridadega „Ootoot“. Lisaks ka veel Eesti ja India rahvamuusikasulam „Õhtu ilu" ning Jaagu laul "Sõud". Johansonide looming on salvestatud ka 2000. aastal ilmunud plaadile „Päevakera“ ja 1993.aastal välja antud plaadile „Põhja vahemäng“. Viimane Johansonide kontserttuur oli 2006. aastal.