Karm tüüp

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Töökaaslased, sõbrad ja armukesed tunnevad Dodge Hanleyt kui eradetektiivi, kes ei lase seadustel ja reegleil end segada – ei töös ega ka eraelus. Kui ta murrab kellegi südame või rikub seadust kurjategija püüdmiseks, teeb ta seda kõhklematult ja kellegi ees end vabandamata.

Sellepärast on ta esimene inimene, kelle poole pöördub Caroline King – naine, keda ta pärast kolmekümneaastast lahusolekut ikka veel alatasa unes näeb –, abi palumiseks, kui meeltesegaduses jälitaja üritab tappa nende tütart… tütart, kellega Dodge ei ole kunagi kohtunud. Dodge’il on varuks hulk põhjendusi, miks Caroline’i abipalvele mitte vastata, aga ka üks mõjuv põhjus jätta pooleli muud käsilolevad tööd ja ettevõtmised, istuda lennukile ning sõita Texasesse: süütunne.

Dodge’i meel on tulvil häirivaid mälestusi ja kunagisi halbu otsuseid, aga ta saabub Houstonisse ja sõidab sealt rendiautoga edasi talle tundmatusse väikelinna Merrittisse, kus elab Caroline, selge teadmisega, et ta tütar Berry on hädaohus. Berryt ihaldab töökaaslane Houstoni suurfirmast, kus nad mõlemad on mitu aastat töötanud, hull geenius, kes on oma elus palju aega pühendanud mängude ja puslede lahendamisele ning koostamisele. Mees on viimase aasta kestel teinud Berry elu põrguks ning nüüd tõotanud teda tappa.

Dodge hakkab tegutsema koos kohaliku šerifiabi Ski Nylandiga. Aga olukord, mis oli äärmiselt ärev juba romaani avalehekülgedel, läheb veel pingelisemaks, kui jälitaja tapab mitu talle teele jäävat inimest ning jätab endast maha pahaendeliste märkide raja, liikudes Berryle järjest ligemale. Kasvavat hädaohtu tajudes on endasse seni hoolimatult suhtunud Dodge sunnitud esimest korda võitlema ka oma elu eest.

Romaan räägib kinnisideedest ja mõrvadest, inimsuhete haprusest ja elus avanevatest uutest algustest.

Sandra Brown on viljakas ja tunnustatud autor, kelle sulest on ilmunud mitu New York Timesi menuraamatut. Ta ütleb, et pole ehitanud üles romaanisarju ühe peategelasega, kuid Dodge, kellega lugeja on juba kord varem kohtunud, meeldib talle endale nõnda, et ta loodab kangekaelset meest säästa veel kolmandagi raamatu jaoks.
Toode on läbimüüdud!