30. mai- 3. juuni toimub Tallinnas kirjandusfestival Head Read, kus saab näha ja kuulda nii andekaid eesti kui ka kuulsaid välismaa kirjanikke. Festivali menukamad üritused, kuhu on oodata palju kirjandushuvilisi, on (:)kivisildniku Jumalike Ilmutuste gaalaõhtu, Brechti-kabaree, kirjanduslikud jalutuskäigud ja Poetry Slam.

Festivali raames toimuvad ka Solarise Apollos huvitavad kohtumised kirjanikega:
- Reedel 1. juunil kell 16:30 kohtuvad lugejatega Madeleine Thien ja Rawi Hage;
- Pühapäeval 3. juunil kell 16.00 kohtub lugejatega Jason Goodwin.

Madeleine Thien
on malaisia-hiina päritolu Kanada proosakirjanik, kes on avaldanud nii novelle kui romaane. Juba tema debüütraamat, Kanada immigrantide elu kirjeldav novellikogu „Simple Recipes“ (2001) pälvis tunnustust, seda ka mitmete auhindade näol.

Rawi Hage on Liibanonis sündinud ja sealse kodusõja keskel üles kasvanud Kanada kirjanik ja fotograaf. Hage’i debüütromaan „De Niro mäng“ pälvis kohe suurt tähelepanu, võites mitmeid rahvusvahelisi kirjandusauhindu.

Jason Goodwin on festivali „Head Read“ korraldajatele juba vaat et oma inimene, festivali kolmandat korda järjest külastav inglise kirjanik ja ajaloolane. Tema loomingust on eesti keeles siiani ilmunud kolm raamatut: “Janitšaride puu”, “Maokivi" ja “Bellini kaart”.

Kirjandusfestivali Head Read raames on Solarise Apollos välja toodud kirjanike looming, kes festivalil esinevad!
Laiema valiku kirjandust leiad Apollo kodulehelt - kirjandusfestival Head Read soovitab:
http://www.apollo.ee/kampaania/eripakkumised/kirjandusfestival-head-read-soovitab.html