Kuidas muuta laste mõtlemist

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Mis on intelligentsus? Iisraeli psühholoogi Reuven Feuersteini arvates kujundab intelligentsust vahendatud õpikogemus. Vanemad ja vanavanemad arendavad alateadlikult lapse kognitiivseid võimeid, vahendades talle oma kultuurist pärit stiimuleid. Kui kultuuri järjepidevus katkeb, ei arene lapse kognitiivsed oskused välja, mistõttu võidakse tema õppimisvõimet pidada piiratuks.

Seda edu, mida Feuerstein on mahajäämusega laste juures saavutanud, on läänemaailmas kakskümmend aastat üsna skeptiliselt jälgitud. Isegi seal, kus tema teooriaid on kasutusele võetud, on neid tihtipeale vääriti tõlgendatud või tulu saamiseks ära kasutatud. Ometi suudavad mõtlemise instrumentaalse rikastamise tehnikad korrektsel rakendamisel laste intelligentsustaset märgatavalt tõsta.

Feuersteini veendumus, et intelligentsuse potentsiaal on dünaamiline, mitte staatiline pärilik omadus, on hariduspsühholoogias esile kutsunud tõelise revolutsiooni. Nagu sellest raamatust võib lugeda, on ta tõestanud, et kognitiivseid puudujääke saab parandada ja et mõtlemise kognitiivse rikastamise programm suudab asendada puudulikku vahendatud õppimise kogemust. Tema ideed, mida nüüd tunnustatakse kõikjal maailmas, võivad tuua väga suurt kasu tuhandetele kiirete ühiskondlike muutuste ohvriks langenud lastele, keda praegu sildistatakse kui “aeglasi õppijaid”. See raamat sobib lugemisvaraks kõigile, kes tunnevad muret meie laste hariduse pärast.

HOWARD SHARRON on ajakirjanikuna töötanud väljaannetes The Sunday Times, Sunday Independent, The Times Educational Supplement ja The Guardian, kirjutades peamiselt hariduse ja ühiskonna teemadel. 1986. aastal hakkas ta välja andma ajakirja Special Children (Erilised Lapsed), et pakkuda arutelukeskkonda paljudele erihariduse valdkonna uutele ideedele. Praegu on ta kirjastuse Question Publishing Company (Suurbritannias tegutsev hariduskirjastus) tegevdirektor. Selle raamatu jaoks tegi ta Iisraelis tihedat koostööd professor Reuven Feuersteiniga, kelle sulest on pärit ka väljaande eessõna.
Toode on läbimüüdud!