Kirjutasid kunagi fantaasiarikka loo, mis jäi sahtlisse, sest ei taha teistele lugeda anda? Peas mõlgub vastik õudusjutt, kuid ei tea, kas kannatab päevavalgust? Aeg on käes need sahtlist välja koukida ja peast paberile panna, sest meie tahame neid lugeda!

Kirjastus Helios kuulutab koostöös Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivaliga välja lühijutuvõistluse „Horrorstör!“.

Kirjutama ootame kõiki, kes soovivad end kirjanikuna proovile panna ning kelle jaoks on õudus- või fantaasiajutu kirjutamine põnev väljakutse. Konkursi eesmärk on anda ka sahtlisse kirjutajatele võimalus saada avaldatud autoriteks ning arendada Eesti fantaasiakirjanduse maastikku, eriti huvitavate õudusjuttude näol. Lugejais peab kirjutis tekitama hirmu- ja õudustunnet. Selleks võib kujutada tavatuid tegevuskohti või veidraid tegelasi – kõik fantaasiarikas on teretulnud. Lugudesse võib vastavalt kirjaniku paremamale ettenägemisele lisada ka elemente ulmest. Samuti võib saata jutte, mis on kuskil juba ilmunud. Lühijutu pikkus on minimaalselt 5000 ja maksimaalselt 20 000 tähemärki (ilma tühikuteta).

Lühijutte hindab ekspertžürii ning toimub ka rahvahääletus. Konkursi võitjale on auhinnaks 20. Pimedate Ööde Filmifestivali pass, millega saab välja võtta kokku kuni 30 passipiletit Tallinnas ja Tartus toimuvatele linastustele. Apollo kingib võitjale kinkekaardi väärtuses 30€. 2. ja 3. koha võitjatele on auhinnaks HÕFFi passid ja Grady Hendrixi õudusromaan “Horrorstör” koos autori pühendusega ja Apollo poolt õudusfilmide DVD. Viis parimat lühijuttu avaldatab Helios kirjastus ka e-raamatuna.

Parimate lühijuttude ettelugemine žüriile ja publikule toimub 30. aprillil 2016 kl 16.00 HÕFFil. Lühijutud esitada 10. aprilliks 2016 (k.a) meiliaadressile konkurss@helios.ee või märksõnaga „Horrorstör!“ postiaadressile Suur-Sõjamäe 10a-27, 11415 Tallinn.