29. mail kell 17.00 toimub Solarise Apollos DVD “Eri Klas filmides" esitlus. DVD valmis kahe suursündmuse "Anna Klas 100" ja  "Eesti Film 100" tähistamiseks.   

Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti dirigendi ja kõige enam filmimuusikat juhatanud maestro Eri Klasi loominguline natuur on kajastatud loovdokumentaalfilmides: 
 
DIRGENDI KÕLA
Film „Dirigendi kõla“  on muusikaline eluloofilm. Muusikalised episoodid kuulsatest muusikateostest, mis on salvestanud Eri Klasi juhatatud proovides ja kontsertesitustel, on sisulise tähendusega. Heliteoste tekst ja taust, seda nii ajaloolises, poliitilises, kui ka kunstilises kontekstis, omavad olulist osa filmi dramaturgilises ülesehituses avamaks Eri Klasi elukäiku ja maailmatunnestust.

PIDU VIHMAS JA PÄIKESES
Film on pühendatud Eesti ülemaalise Üldlaulupeo XXIV-nda aastapäeva legendaarsetele koorijuhtidele, eesotsas kontserdi üldjuhile maesto Eri Klasile, kes ühendasid looduse stiihia laulu võimuga ja korraldasid suurejoonelise vihmaparaadi.
 
Esitlusel jagavad muljed ja mälestusi filmi loomisest peakangelane maestro Eri Klas ning autorid Peter Murdmaa ja Helle Karis-Murdmaa.

Pidulikul esitlusel on kõikidel huvilistel võimalus omandada soodushinnaga Maestro DVD, kuhu Eri Klas lahkelt ka autogramme jagab.

Foto: Tiit Veermäe