USA tuntud väljaanne National Geographic Magazine on saanud 125. aastaseks ning oktoobrinumber on pühendatud aastapäevale.

NB! 7. - 31. oktoobrini on valik National Geographic ajakirju -20%. Pakkumine kehtib 12 kuu tellimustele! Vaata pakkumisi SIIT!

Seda ajakirja tuntakse eelkõige kõrgtasemel fotoajakirjanduse poolest ning tähtpäeva puhul avaldatakse fotod, millest on saanud klassika.Samuti kajastatakse mineviku saavutusi, kuid heidetakse pilk ka tulevikku.

«Fotograafia on väga võimas jõud ning samas eneseväljendusviis. Me jagame seda, mida läbi kaamerasilma näha on,» lausus väljaande peatoimetaja Chris Johns. 125. aastapäeva puhul annab ajakiri sõna ka lugejatele- vaatajatele, kes on aidanud aastate jooksul samuti seda väljaannet luua. Alates 1. oktoobrist hakkab National Geographicus ilmuma fotode jagamise platvorm Your Shot. Väljaandele saavad fotosid saata kõik fotoentusiastid.

Juubeliväljaande kaanefoto suurimaks fotoks on pilt Afganistani tüdrukust Pakistani põgenikelaagris. Esmalt ilmus see 1985. aasta juuninumbri esikaanel ning sellest sai kuulsaim esikaas.Tüdrukul on peas punane rätik ning ta silmist paistab hirm, valu ja häbelikkus. Juubeliväljaandes näeb veel teisigi kuulsaid fotosid: primatoloog Jane Goodall, keda vangistatud ahv puudutab, 3200 aasta vanused sekvoiad Californias, Lahesõja ajal põlenud naftaväljad ja palju teisi.

Selle esimene number ilmus 1888. aastal, üheksa kuud pärast ühingu asutamist. Selles ilmuvad artiklid geograafia, ajaloo ja kultuuri teemadel. Seda antakse välja 36 keeles. Globaalselt on väljaande tiraaž 8,3 miljonit eksemplari, USAs viis miljonit eksemplari.