Apollo raamatuspetsialistid koos Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Lastekirjanduse Keskusega tegid ära suure eeltöö ning valisid välja kuues kategoorias kümme teost, mille vahel sai hääletada oma lemmiku poolt. Hääletusel osales sel aastal rekordarv inimesi ning kokku andis hääle oma lemmikutele Apollo kodulehe kaudu pea 7000 inimest. Eelvaliku koostamisel lähtuti järgnevatest tingimustest: tegemist on eesti autori originaalteosega, raamatu esmatrükk 2022. aastal, samuti hinnati teose sisu ja erakordsust oma žanri raames. Lisaks valis Apollo välja ka oma lemmiku.

Ilukirjanduse kategooria võitjaks osutunud Fred Jüssi ja Jaan Tootseni “Olemise mõnu” on taaskord tõestuseks, et eestlane on metsarahvas. Luuleraamatute kategoorias tegi ilma Kristiina Ehini kümnes luulekogu „Janu on kõikidel kaks“, mis kogus hääletusel ka tervikuna kõige rohkem hääli. Luulekogu räägib hingerahu otsimisest ja armastuse hoidmisest keset viirusi ja sõjasõnumeid.

Parima käsiraamatu kategoorias võidutses Jaan Aru raamatuga „Loovusest ja logelemisest“, kus autor ütleb, et logelemine on vajalik, et olla loov. Parimaks populaarteaduslikuks raamatuks osutus Ülari Allase “Eestimaa 50 parimat matkarada 2”, mis kinnitab taas, et eestlasi kohe kisub matkaradadele ja metsa poole.

Kui ühe koeratüdruku seiklused saavad raamatukaante vahele, siis on teada, et need lood meeldivad kõikidele lastele. Lasteraamatute kategooria võitjad on Janno Põldma ja Heiki Ernits ühise koostööna valminud raamatuga „Leiutajateküla jõulud“.

Igal aastal valime seitsmenda kategooriana lisaks ka Apollo enda lemmikteose. Seekord valisime väga olulist sõnumit kandva raamatu, mis õpetab, et iga päev ja iga hetk on väärtuslik ning homne ei sarnane kunagi eilsele. Apollo lemmikraamat 2022 on Mauri Dorbeku poolt kirja pandud „Ma tahan Ma suudan Ma võin,“.

Rahvahääletuses osalenud kategooriate võitjad:

Parim ilukirjandusteos 2022
"Olemise mõnu"
Fred Jüssi, Jaan Tootsen
OÜ Aadam ja pojad

Parim luuleraamat 2022
"Janu on kõikidel kaks"
Kristiina Ehin
OÜ Loomepuhkus

Parim populaarteaduslik raamat 2022
"Eestimaa 50 parimat matkarada 2"
Ülar Allas
Kirjastus Pegasus

Eestlane ja tema lugu 2022
"Ma tahan Ma suudan Ma võin"
Mauri Dorbek
Jes kirjastus

Parim käsiraamat 2022
"Loovusest ja logelemisest"
Jaan Aru
Argo kirjastus

Parim lasteraamat 2022
"Leiutajateküla jõulud"
Janno Põldma, Heiki Ernits
Tammerraamat

Apollo lemmik 2022
"Ma tahan Ma suudan Ma võin"
Mauri Dorbek
Jes Kirjastus