Positiivne psühholoogia

Tõhusa toimimise põhitõed
5 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
"Kas teil tekib termineid „positiivne psühholoogia” või „heaoluteadus” kuuldes küsimus, millest jutt käib? Positiivne psühholoogia on viimasel ajal muutunud lausa sõnakõlksuks. Aga mida see tegelikult tähendab?
Positiivne psühholoogia sai psühholoogia iseseisva haruna alguse alles 1998. aastal ja tegeleb inimelu positiivsete aspektidega, nagu õnn, heaolu ja õitseng. Selle teadusharu looja Martin Seligmani sõnul on see „inimese optimaalse toimimise teadus, mille eesmärk on avastada ja edendada neid tegureid, mis võimaldavad inimestel ja ühiskondadel õitseda”. Liigagi sageli keskendub tavapsühholoogia pigem inimeste vajakajäämistele kui potentsiaalile, sellel on omad mõistetavad ajaloolised põhjused, mida käesolev raamat ka põgusalt valgustab. Positiivne psühholoogia ei ole suunatud probleemide lahendamisele, vaid nende aspektide uurimisele, mis teevad elu elamisväärseks: emotsioonid, õnn, heaolu, väärtushinnangud, motivatsioon, valikuvabadus, võimed ja armastus, aga ka näiteks sellised seisundid nagu teadvelolek või kulgemine. Raamatus annab autor ülevaate, milliste avastusteni ollakse positiivse psühholoogia vallas jõutud, ning toob ohtralt praktilisi näpunäiteid, kuidas neid oma ellu rakendada, et olla õnnelikum, saavutada edu ja heaolu.
Ilona Bonniwelli raamat on ideaalne lugemine nii neile, kes tahavad positiivse psühholoogiaga esimest tutvust teha, kui ka neile, kes igatsevad selles vallas oma mõtete korrastamiseks tuge leida. See on tasakaalukas ülevaade õnneteadusest, mis on ühekorraga nii ülevaatlik kui ka üksikasjalik, see on haarav ja ladus lugemine, mis annab lugejale kätte kõik peamised niidiotsad.

"
Toode on läbimüüdud!