Aprillimässu aastapäeval esitleb Ajakirjade Kirjastus ungari-eesti päritolu autori Géza Gecse  raamatut "Bütsantsist Bütsantsini. Suurvene mõttelaadi kujunemine"
 
Pronksiöö valguses on eriti paslik lugeda analüüsi selle kohta, kuidas mõtleb Venemaa ja millest on ajaloo vältel mõjutusi saanud tema suurriiklik ideoloogia. Miks juhtus nii, et Nõukogude impeeriumi lagunemises 1991. aastal nägid mittevene rahvad vabanemist, suur osa venelastest aga tänamatut käitumist ja Nõukogude riigi hättajätmist raskel ajal? Miks on venelastel nii raske mõista mittevenelaste pürgimusi? Et autor elab ja töötab Ungaris, ei keskendu raamat üksnes endisele Nõukogude Liidule ja selle rahvustele, vaid sisaldab nii mõndagi huvitavat ka teiste Kesk-ja Ida-Euroopa rahvaste suhete kohta Venemaa ja venelastega läbi ajaloo.
 
Esitlus toimub  27. aprillil kell 16.00 Solarise Apollos.
 
Raamatust räägivad autor Géza Gecse ja raamatu tõlkija Tõnu Kalvet. Sõna saavad Ungari ajaloolane ja politoloog György Schöpflin, ajaloolane David Vseviov, Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam ja Tallinna Ungari Instituudi juhataja Urmas Bereczki.