Neljapäeval, 06. märtsil kell 18.00 toimub Solarise Apollos raamatu "Elamiseks mõeldud elu" esitlus.

Raamat toob lugejateni neliteist lugu, kus läbi inimeste isiklike kogemuste saame teada, mida tähendab teistest vanematest sündinud laste kasvatamine tänases Eestis. Raamatu autor on Helen Michaels ja väljaandja mittetulundusühing Oma Pere.

Raamatu autori teekond käesoleva raamatu tegelaste - teistest vanematest sündinud lapsi kasvatavate perede juurde, sai alguse aastal 2011, kui ta oli alustanud vabatahtlikuna tegevust mittetulundusühingus Oma Pere*. Koostööst sündis fotonäitus, mis ringles 2012. aastal peaaegu üheksa kuud mööda Eestit. Lapsendamisele pühendatud näitust külastas ja perede pilte tutvustavaid tekste luges üle 10 000 inimese. Oli ütlemata selge, et lood elust enesest puudutasid paljusid inimesi, kes olid otseselt või kaudselt seotud teistest vanematest sündinud laste kasvatamisega. Näitusest, piltidest ja pilte tutvustavatest tekstidest kasvas välja 14 lugu
käesolevasse raamatusse.

Raamatus kajastatud lugudele on kirjutanud järelsõnad perede koolitaja Viiu Orgmets ja psühholoog, superviisor ning perede nõustaja Maie Salum.

Mittetulundusühing Oma Pere seisab lapsendatavate laste ja lapsendajate huvide eest Eestis.