Kingi raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil, Apollo müüjale roos ning saad vastu ühe sel päeval tasuta pakutavatest raamatutest. Valikusse kuulub midagi nii täiskasvanutele kui ka lastele. Tasuta raamatuid on piiratud koguses.


Solarise Apollo külastajaid ootab alates kella 16 Jürgen Rooste ja kella 18-st Elo Viiding, kes jagavad huvilistele raamatusoovitusi ja esitavad enda loomingut.

Tartu Kaubamaja Apollo aatriumis esitleb 23. aprillil kell 16.30 kirjandusfestivali Prima Vista raames Sverre Lasn raamatut „Euroopa tsiklisadulast. Isepäise reisiselli teejuht“. Autor räägib teose saamisloost ja näitab pilte oma rännakutest.

Raamatu ja roosi päeva tähistamine sai alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas ning süvendada inimeste lugemisharjumust – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. 1995. aastal kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks, et väärtustada raamatu tähtsust ühiskonna ja kultuuri arengus. Eestis tähistatakse raamatu ja roosi päeva alates 1998. aastast.