Kingi raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil, Apollo müüjale roos ning saad vastu ühe sel päeval tasuta pakutavatest raamatutest. Valikusse kuulub midagi nii täiskasvanutele kui ka lastele. NB! Tasuta raamatuid on piiratud koguses.

Raamatu ja roosi päeva tähistamine sai alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas ning süvendada inimeste lugemisharjumust – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. 1995. aastal kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks, et väärtustada raamatu tähtsust ühiskonna ja kultuuri arengus. Eestis tähistatakse raamatu ja roosi päeva alates 1998. aastast.

Traditsiooniliselt jagavad armastatud kirjanikud meie kauplustes hüva nõuandeid kirjanduse vallas.

Solaris Keskuse Apollo:
Kell 12:00 - 14:00 Lauri Räpp
Kell 14:00 - 16:00 Paavo Kangur ja Tiit Trofimov

Tartu Kaubamaja Apollo:
Kell 12:00 -14:00 Paavo Matsin ja Heiki Vilep
Kell 14:00 toimub Tartu Kaubamaja Apollo raamatupoes Prima Vista ja Tartu kultuurkapitali kirjanduspreemia „Esimene samm“ laureaadi väljakuulutamine ja esinemine. Preemia antakse alates 2007. aastast välja igal aastal raamatu ja roosi päeval.

Pärnu Keskuse Apollo:
Kell 12:00 -14:00 Margit Peterson

Roose jagatakse ka järgmiste keskuste peal: Solaris Keskus, Mustamäe Keskus, Lasnamäe Centrum, Tartu Kaubamaja ja Tartu Kvartal.

Tule ja kingi meie müüjale roos ja saad raamatu ja roosi päeva tähistada koos meiega!