Koerhaldjas Mia kutsub Sind südamliku lasteraamatu „Mia muinasjutud“ esitlusele laupäeval, 23. novembril kell 11.00 Solarise Apollosse.

Kohapeal mängivad lastega raamatu tegelased, pakume piparkooke ja toimub viktoriin. Raamatu autor Kadi Urbas jagab autogramme ja jutustab oma esikteose sünnilugu.

„Mia muinasjutud“ on sündinud koerhaldjas Mia seiklustest, millele seni on saanud Eesti lapsed kaasa elada Mia jõulumaal, mis sellel aastal toimub juba viiendat korda. Heategevuslik Mia jõulumaa on avatud sel aastal 12. – 15. detsembril Paunküla Heaolukeskuses, kus peredele jagub põnevat ja mitmeküllast tegevust 2-3 tunniks. Uuri lisa www.joulumaa.ee.

Raamatust:
Eesti autori Kadi Urbase südamlik jõulujutt koerhaldjas Miast, kes elab Jõulumemme ja Jõulutaadiga paksus metsas väikeses majas, kus Jõulumemm koob imeliste kangastelgedega sõnademustrit. Ühel sombusel hommikul, kui Jõuluvana ja Jõulumemm on külla läinud, lesib Mia aknalaual ja jälgib, kuidas maja seinakella seierid küpsevad. Seda on alati põnev jälgida, sest Jõuluvana ajanäitaja ei ole mingi tavaline kell, vaid poolik õun, kus aega tähistavad seemned õuna südamikus. Iga tunni alguses on seemned pisikesed ja valged ning mida rohkem tunni lõpu poole, seda suuremaks seemned kasvavad ja seda pruunimaks need muutuvad. Kui tund saab täis, on õunaseemned juba päris suured ja pruunid ning õunavars teeb ikka pomm-pomm ja pomm-pomm.