19. märtsil kell 17.00 ootame kõiki Solarise Apollosse, kus toimub raamatu "Robootika? See on imelihtne!" esitlus.

Esitlusel tutvustatakse lahedat raamatut "Robootika? See on imelihtne!" ja peale raamatu tutvustust näitavad raamatu autori Leivo Seppa juhendatava robootikaringi lapsed kuidas Lego roboteid programmeeritakse ja mida nendega teha saab. 
 
Raamatu lühitutvustus:
Raamat kirjeldab peamisi funktsioone ja algoritme LEGO MINDSTORMS NXT roboti programmeerimiseks, sisaldades praktilisi nõuandeid matemaatika kasutamiseks robootikas. Raamat on ennekõike mõeldud põhikooli ja keskkooli õpilastele ning kõigile neile, kes sooviksid alustada programmeerimisega päris algusest.  Raamatus on lihtsal viisil selgitatud  miks ka kuidas üks või teine programm töötab ning kuidas seda Lego roboti vajadustega paremini kohandada.  Materjal on koostatud võimalikult lihtsal moel,  sest päriselt õpitakse integreerimist ja tuletiste võtmist alles ülikoolis.

Presidendi mõtteavaldus raamatu tagakaanel:
„Presidendi ja Eesti tulevikust hooliva kodanikna olen alati pidanud tähtsaks matemaatika ja loodusteaduste õppimist. Reaalained on huvitavad ja aitavad avardada õpilaste mõtelmist ning paremini elus toime tulla. Robootika, mis seda kõike ühendab, aitab avastada uusi maailmu, leiutada ise midagi tarvilikku. See annab õpilastele võimaluse avastusretke kaudu saada julgemaks ja mõelda laiemalt ja just seda peab meie laste haridusteel soodustama. Mõnest põnevast robotist võib sündida oluline leiutis. Targem Eesti vajab loovalt mõtlevaid noori, kes huvituvad robootikast ja tahavad seda tulevikus õppida. Mida rohkem on selliseid noori, seda edukam on meie riik ning kindlam Eesti tulevik.“

Kohtumiseni Apollos!