17. aprillil kell 17.00 ootame kõiki Solarise Apollosse Vello Salumetsa raamatu „Rockrapsoodia. Eesti rockmuusika sünnilugu” esitlusele.

Autor jagab autogramme ning räägib lähemalt raamatust.

Eesti rockmuusika sünnilugu käsitlev Vello Salumetsa „Rockrapsoodia” teine, täiendatud trükk on seni põhjalikem ülevaade 1960ndatel tegutsenud eesti biitansamblitest.

Vello Salumets raamatust: „Kuna füüsiliselt võimatu oli kohtuda kõikide Eesti 1960. aastate biitansamblite liikmetega – juba Tallinnas tegutses sadakond bändi – tegin valiku selle põhjal, kui sügavaid jälgi on kellestki muusikaajalukku jäänud ja kui palju üldse õnnestus andmeid hankida.
Soovisin kirjeldada ajastut läbi mälumaastike ja mälestuspiltide ning täita üks tühimik Eesti kultuuriloos. Rapsoodia on fragmentaarset laadi luuletus või rahvaviisil põhinev improvisatsiooniline helitöö. Käesolevat raamatut võiks seega võtta rockiteemalise improvisatsioonina.”

Autorist
Vello Salumets (1950), rockmuusika ajaloo populariseerija ja muusik. Õppis fagotti Tallinna Muusikakoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. 1972–1993 mängis Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris.
Ansamblite Optimistid, Kukerpillid, Credo, Palderjan ja Kollektsioon asutajaliige.


Kohtumiseni Apollos!