Tule 5. detsembril kell 18.00 Tartu Kaubamaja Apollosse Riina Pauklini esikteose „Suure Lohe maa: Värava saladus“ esitlusele. Esitlusel loeb autor mõne lõigu raamatust, räägib lähemalt teose saamisloo ja jagab lahkesti autogramme!

„Suure Lohe maa“ on nooremale ja keskmisele koolieale mõeldud seiklusjutt, mis viib vennad Kalevi, Karli ja Tormise teisele planeedile, kus lendavad lohed, maapind on soe ja metsas elavad ohtlikud laanehaldjad. Ometi on „Suure lohe maa“ tavalisest fantaasiajutust palju loomulikum ja usutavam. Võib-olla on asi selles, et ridade vahel on peidus mure looduse pärast. Võõra planeedi sees on paaliveri, mis hakkab otsa saama. Taevas oli vanasti ilus sinine, kuid nüüd on roheline. Kevadised üleujutused on hullemad ja kestavad kauem kui varem. Kust see vesi üldse tuleb? Vihjed loodushoiule on ridade vahel. Ridade sees seiklevad värvikad tegelased, kes ohtu trotsides ei lase üksteist silmist.

Muidugi tahavad poisid tagasi armsasse kodusse Tartus. Kuidas müstiline värav uuesti tööle saada? Tagasitee otsimine ongi raamatu läbiv joon, kuid elu uuel planeedil osutub nii põnevaks, et nukrutseda pole aega. Juba esimestel hetkedel näevad nad hädas tüdrukut, kes tuleb ilmtingimata päästa. Tüdruku ja tema kodurahvaga seiklevadki poisid terve raamatu. Neil tuleb võidelda erinevate ohtlike olenditega, kuid samas on neil ka väga palju õppida ja näha. Näiteks meie maailma vihmaussidel on Suure Lohe maal hoopis teine otstarve...

„Suure Lohe maa“ õpetab lugejale kõike, mis on hea. See õpetab, kuidas oma perekonda armastada, kuidas oma sõprade eest seista, kuidas naljakatest hetkedest rõõmu tunda ja kuidas kõigest ümbritsevast hoolida. Isegi väike prussakas Rupert, kelle väike loomaarmastaja Tormis teose alguses juhuslikult leiab, ei kao sadade lehekülgede jooksul unustusse vaid püsib poistel viimase leheküljeni meeles.
Kirjanik Riina Pauklin hoolib raamatu igast reast ja iga tegelane on talle südamelähedane. Ainult sellise suhtumisega saabki luua raamatut, mis lugejat puudutab.