Ootame kõiki huvilisi Tõnis Arnoveri raamatute „Soomerootsluse hämarad piirid" ja “Kreeka kapriisid” esitlusele 18. augustil kell 18 Solarise Apollo raamatupoodi.

„Soomerootsluse hämarad piirid" näitab, kuidas Rootsi, rootslased ja rootsi keel on Soome arengut mõjutanud. See mõju on olnud suur, sest oli ju Soome üle 600 aasta Rootsi riigi võrdväärne osa ja isegi kui Soome 1809. aastal läks Rootsi käest Venemaa võimu alla, aitasid rootsi aadlikud Soome suurvürstkonna autonoomia Venemaast suhteliselt sõltumatult üles ehitada ning soome keele positsiooni tugevdada. Rootsikeelsed andsid arvestatava panuse Soome iseseisvuse saavutamisse ja Teises maailmasõjas selle kaitsmisse. Raamatus vaadeldakse ka kahe keele pikka võitlust oma õiguste eest ning, arvestades et soomerootslaste osakaal rahvastikus on langenud viiele protsendile, nende vägevat panust Soome majandusse, kultuuri ja metseenlusse. Heliloojast kolumnist Jüri Reinvere väitel tunnevad eestlased oma naabermaad kehvasti. Loodetavasti aitab see raamat pisut seda „viga“ parandada.

"Kreeka kapriisid" on autori kolmas haikukogu. Mineviku projektsioon olevikku. Koroona- ja sõjaeelne aeg näib olevat haihtunud valgusaastate taha. Ehk aitab seda kergemalt üle elada tagasivaatav pilguheit päikselisse Kreekasse. Soomerootsi kirjanik Bo Carpelan, kelle teoseid ma olen naudinguga tõlkinud, on öelnud, et üle kõige on tema kirjutamist mõjutanud head pildid. Ilmselt hingesugulusest on mindki tihti inspireerinud hetkeelamused ja pildid, mida olen püüdnud 17 haikusilbiga mõtestada. Nii ongi justkui iseenesest sündinud Kreeka raamat, kus pildid ja tekst teineteist täiendavad või vastastikku salapära lisavad."

Esitluse päeval on raamatud Apollo Klubi liikmele -10%!

Kohtumiseni Apollos!