E-raamatute ja lugerite korduma kippuvad küsimused

 • Mis on e-raamat ja e-luger?

  E-raamatute lugemiseks on vaja elektroonilist ekraaniga seadet, mille abil tekst lugejale nähtavaks muudetakse. Kõige mugavam ja tervislikum on lugeda e-raamatuid spetsiaalselt selleks mõeldud seadmetega nagu e-luger. E-lugeritel on nn E-Ink (e-tint) ekraan, mis sarnaneb väga paberile ja ei väsita silmi. Kindlasti julgeme soovitada Apollo e-lugerit!
  Apollo veebipoes müüdavaid ja tasuta alla laetavaid e-raamatuid on võimalik lugeda arvuti, nutitelefoni, tahvelarvuti kui spetsiaalselt e-raamatute lugemiseks mõeldud e-lugeri abil. E-lugerid ehk spetsiaalselt e-raamatute lugemiseks mõeldud seadmed annavad üldiselt kõige raamatulähedasema kogemuse, sest nende ekraanid ei kiirga ja aku peab vastu nädalate viisi lugemist.
  Apollos on müügil ja esindatud praktiliselt kõik Eesti turule mõeldud kvaliteetsemad e-lugerid:  Amazon Kindle, Sony, PocketBook jt.
  NB! Kui te plaanite e-raamatut lugeda arvuti, nutitelefoni või mõne muu seadmega, siis peate alla laadima sobiva tarkvara. See tarkvara on tavaliselt tasuta internetist allalaetav (arvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid). Lisainfot lugemistarkvara võimaluste ja väljanägemise kohta leiate allolevast tekstist või internetist ja seadme kasutusjuhendist.
 • E-raamatu ostmine ja allalaadimine?

  E-raamatu ostmiseks tuleb valida e-raamat, lisada saaja nimi ja meiliaadress ning tasuda internetipangas. NB! Tasuta e-raamatuid ei saa tellida mitmekümne kaupa korraga.
  Märgitud e-mailile saadetakse tellimuse kinnitus ja e-raamatute allalaadimislingid. (Püsikliendina näed allalaadimislinke peale ostu sooritamist ka enda kliendikontol!) NB! Allalaetud e-raamatuid tagastada ja vahetada ei saa.
 • Kuidas e-raamatuid lugeda ja e-lugerisse raamatuid laadida?

  Selleks, et alustada e-raamatu lugemist, on vaja kõigepealt veebipoest ostetud ja alla laetud e-raamatu fail paigaldada teie lugemisseadmesse (iPadiga ostes laetakse fail).
  Selleks ühenda seade USB kaabli (või mälukaardi) abil arvutiga ja kopeeri alla laetud fail lugemisseadme raamatute kataloogi. Süle- ja lauaarvutite puhul võib alla laetud faili ka kohe kohe lugema asuda (NB! arvutis peab eelnevalt olemas olema EPUB failide lugemist võimaldav rakendus, mille saab tasuta alla laadida nt siit: www.epubread.com).
  Reeglina saab e-lugereisse raamatuid laadida lihtsalt lugeri USB-kaabliga arvutiga ühendades ja faile lihtsalt vastavasse kausta kopeerides.
  Millisesse kausta raamatud kopeerida on igal lugeril erinev kuid üldjuhul leiab seade need üles ka siis kui need vales kataloogis on. 
  Osadel lugeritel on täiendavalt kaasas ka tarkvara, millega raamatuid lugerisse saata saab (Sony, Kobo). Täpsemad juhised on kaasa tulnud seadete dokumentatsioonis. Kui raamatute laadimine seadmesse ikkagi ei õnnestu, proovi abi leida peatükist SEADMED E-RAAMATUTE LUGEMISEKS
 • SEADMED ja PROGRAMMID E-RAAMATUTE LUGEMISEKS

  TAHVELARVUTID

  iPad EPUB-raamatute allalaadimiseks võib kasutada allpool nimetatud lahendusi:
  • Seadmesse on alla laetud iBooks aplikatsioon, mis tunneb alla laetud faili ära ja lisab selle automaatselt Teie e-raamatute loendisse. Raamatut saab koheselt lugema hakata. iBooks programmi saate alla laadida siit AppStorest või iTunest: http://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8
  • Kui seade raamatut mingil põhjusel ära ei tunne, siis tuleb kasutada arvuti ja iTunesi abi. Selleks lohista alla laetud fail iTunesi aknasse. iTunes tunneb faili automaatselt ära ja lahterdab selle vastavasse e-raamatute sektsiooni. Seejärel ühenda iPhone arvutiga ja märgi iTunesi seadistustes valik, et sünkroonitaks ka raamatuid ning sünkrooni seade iTunesiga. Käivita seejärel seadmes rakendus iBooks, vali raamat ning hakka lugema.
  • EPUB-raamatute lugemiseks Apple'i iPhone'i, iPadi või iPodi peal, kuid rakendusest on saadaval ka töölaua versioon Stanza. Stanzal on mõned puudused, nt ei oska see kuvada pilte ega toeta shrifti ega värviseadistusi. Plussides kuid see-eest on rakendus minimalistlik ning sobib lugemiseks ka väikese ekraaniresolutsiooniga minisülearvutil.

  Adobe DRM'iga kaitstud e-raamatuid on võimalik iPad'is, iPhone'is ja iPod'is lugeda tasuta rakendusega Bluefire.

  Android operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti:
  EPUB-vormingus raamatute lugemiseks Android operatsioonisüsteemiga seadmetele saadaval mitmeid tasulisi ja tasuta rakendusi. Populaarsemad neist on Moon+Reader ja Aldiko.
  Installeerimiseks käivita oma tahvelarvutis Google Play, otsi sealt näiteks Aldiko Book Reader ja installi see.
  Kui Aldiko on sinu seadmes juba installitud saad ostu sooritata otse Apollo lehelt ja alla laetud e-raamatud ilmuvad kohe Aldiko raamaturiiulile.
  Selleks, et Aldiko oskaks juba alla laetud e-raamatuid seadmes üles leida, tuleb raamatute failid esmalt seadmesse kopeerida.
  Peale seda ava menüü (igal Androidiga seadmega käib see isemoodi, tavaliselt on ekraan all selleks eraldi nupp) ja vali sealt käsk Import. Aldiko otsib lisatud raamatud üles, analüüsib neid ning jaotab raamatud autorite järgi kaustadesse.
  Raamatute lugemiseks vali Aldiko avakuval jaotis Bookshelf ja klõpsa sõrmega soovitud raamatul!

  E-LUGERID

  Kõige mugavam ja tervislikum on lugeda e-raamatuid spetsiaalselt selleks mõeldud seadmetega nagu e-luger. E-lugeri tunnuseks on nn E-tint ekraan (e-ink) ekraan, mis sarnaneb väga paberile ja ei väsita silmi. Esimesena soovitame julgelt valida Apollo e-lugeri mudeliseeriast. Apollo e-lugeritel on Eesti keelne menüü, eesti e-raamatute pood, ühe-kliki makse, eelinstalleeritud on üle kuni 500 tasuta e-raamatu, inglise- eesti masintõlke sõnaraamat ja Apollo Klubi e-raamttute ostud süngitakse automaatselt kliendikontoga ja ei vaja raamatute laadimiseks kaablit! Apollo e-luger on enim müüdud e-luger Eestis ja kogu Baltikumis!

  Lisaks Apollo e-lugerile on võimalik soetada ka teiste tootjate e-lugereid. Näiteks: Kindle, Sony, jne. Reeglina saab e-lugereisse raamatuid laadida lihtsalt lugerit USB-kaabliga arvutiga ühendades ja faile lihtsalt vastavasse kausta kopeerides. Millisesse kausta raamatud laetakse on juba igal lugeril erinev. Osadel lugeritel on kaasas nii tarkvara kui ka juhendid mille abil raamatuid lugerisse tõmmata. Täpseid juhiseid, mis iga lugeriga toimivad, kahjuks anda pole võimalik ja seetõttu puudutame vaid enim küsitud teemasid:

  Apollo e-luger

  • Apollo e-luger, Eesti populaarseim e-luger. 
  • Apollo e-lugeritel on Eesti keelne menüü, eesti e-raamatute pood
  • Apollo e-luger ainuke eestikeelne eesti e-raamatute poega e-luger
  • Apollo e-luger loeb kõi teadaolevaid e-raamtu ja tekstiformaate ilma et neid peaks konvertima
  • Ostetud e-raamatud süngitakse e-lugeri kontoga
  • Ekraan on puute ja vajutustundlik
  • Ekraanil on sisse ehitatud taustavalgustus
  • Olemas on ka nupud
  • Sõnaraamatud. Lisaks muule ka Inglise- Eesti sõnaraamatu võimalus

   Amazon Kindle

   • Kindle on Amazoni e-luger, mis on maailma üks populaarsemaid e-lugereid kuid mida peame käsitlema teistest lugeritest veidi erinevalt kuna see ei toeta otseselt euroopas kasutusel olevat EPUB-vormingut ja eestikeelsed raamatud tuleb seadmesse tõsta tasuta programmi Calibre abil. Selleks installi rakendus Calibre (vt allpool punkti 4 ja naase pärast selle järgimist siia).
   • Vali Calibre avakuva ülvalt vasakust servast Add books ja lisa Calibresse kõik e-raamatud, mida soovid lugeda või e-lugerisse tõsta. Kui e-luger on arvutiga ühendatud, siis tekib päissesse lugeri ikoon.
   • Kliki  raamatul ja lohista see lihtsalt e-lugeri ikoonile. fail muudetakse lugeri jaoks automaatsel arusaadavaks ja peale usb kaabli eemaldamist võidki lugemisega alustada. Täpselt sama protseduuri saab teha ka DRM failidega.
   • Calibre - on saadaval nii Windowsi, Mac OSi kui Linuxi jaoks. Sobiv versioon leia siit: http://calibre-ebook.com/download ja installi see. Ubuntu kasutajad leiavad ja saavad installida Calibre ka Synapticu kaudu

    ARVUTID (PC/Windows)

    Selleks, et alustada e-raamatu lugemist arvutis peab eelnevalt olemas olema EPUB failide lugemist võimaldav rakendus.
    Populaarseim rakendused  on CalibreEPUBReaderAdobe Digital Edition või MagicScroll nimeline tasuta tarkvara.
    Calibre Sobib praktiliselt kõikide e-raamatute lugemiseks ja konverteerimiseks. 
    Kasutamine on lihte: Avakuva ülvalt vasakust servast vali Add books ja lisa Calibresse kõik e-raamatud, mida soovid lugeda või e-lugerisse tõsta. Kui e-luger on arvutiga ühendatud, siis tekib päissesse lugeri ikoon.Kliki  raamatul ja lohista see lihtsalt e-lugeri ikoonile. Fail muudetakse lugeri jaoks automaatsel arusaadavaks ja peale usb kaabli eemaldamist võidki lugemisega alustada. Täpselt sama protseduuri saab teha ka DRM failidega.

    EPUBReader on veebibrauseri põhine programm ja töötab igas arvutis, kuhu on installitud brauser Firefox (nüüd ka Chrome ja IE). Pole oluline, kas arvuti operatsioonisüsteemiks on Windows, Linux või Mac OS X.

    Rakenduse installimiseks mine Firefoxi kasutades veebisaidile www.epubread.com ja klõpsa veebilehel nuppu Add to Firefox. Avaneb dialoogiaken, milles sul palutakse kinnitada, et sa nõustnud selle rakenduse installimisega sellelt aadressilt. Klõpsa nuppu Install Now. Mõne sekundiga laetakse rakendus alla ja installitakse. Selle kasutamiseks pead Firefoxi taaskäivitama.
    Pärast taaskäivitamist on Firefoxi tööriistaribale (paremasse serva) ilmunud uus raamatut kujutav ikoon. Selle klõpsates avaneb uuel vahekaardil esialgu veel tühi e-raamatute kataloog. Soovi korral saad sa lugeda raamatuid ka otse mõnedelt tasuta EPUB-raamatuid pakkuvalt veebisaidilt, kuid sul võimalus lisada ka oma raamatuid.
    Kõige lihtsam moodus oma raamatuid EPUBReaderi kogusse lisada on need lihtsalt hiirega raamatukataloogi aknasse lohistada. Ava oma arvutis kaust, mis sisaldab sinu EPUB-raamatuid, haara sealt mõni raamatufail ja lohista see Firefoxi EPUBReaderi aknasse. Raamat lisandub kataloogi ning avatakse kohe ka automaatselt uuel vahekaardil.

    Kui sa mingil põhjusel ei saa raamatuid rakenduse aknasse lohistada või see on ebamugav, siis vali menüüst File käsk Open (uuema Firefoxi puhul menüü Firefox alammenüüst New Tab käsk Open File ja näita raamat sealtkaudu ette.

    Adobe Digital Editions töötab peaaegu igas arvutis, tahvelarvutis või e-lugeris kuhu see programm installeerida. Võimaldab lugeda Adobe DRM'iga kaitstud e-raamatuid nagu PDF/A ja EPUB. Kui soovite, et programm kannaks olemasolevad e-raamatud ka e-lugerisse või e-lugerist arvutisse, siis tuleb registreerida ka Adobe ID. Kõik sellesk vajalik küsitakse installerimise hetkel. Adobe Digital Editioniga on võimalik autoriseerida kuni viis erinevat seadet. Programmi saab alla tõmmata siit: http://www.adobe.com/products/digitaleditions/
    Lisaks eelmaintutele võib proovida ka järgnevaid programme:

    NUTITELEFONID

    iPhone ja iPod Touch
    EPUB-raamatute allalaadimiseks võib olla kaks lahendust:
    • Seadmesse on alla laetud iBooks aplikatsioon, mis tunneb alla laetud faili ära ja lisab selle automaatselt Teie e-raamatute loendisse. Raamatut saab koheselt lugema hakata. iBooks programmi saate alla laadida siit: http://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8
    • Kui seade raamatut mingil põhjusel ära ei tunne, siis tuleb kasutada arvuti ja iTunesi abi. Selleks lohista soovitav .epub laiendiga raamat iTunesi aknasse. iTunes tunneb faili automaatselt ära ja lahterdab selle vastavasse e-raamatute sektsiooni. Seejärel ühenda iPhone arvutiga ja märgi iTunesi seadistustes valik, et sünkroonitaks ka raamatuid ning sünkrooni seade iTunesiga. Käivita seejärel seadmes rakendus iBooks, vali raamat ning hakka lugema.
    • Stanza on rakendus, mis on mõeldud peamiselt EPUB-raamatute lugemiseks Apple’i iPhone’iiPadi või iPodi Touch peal, kuid rakendusest on saadaval ka töölauaversioon. Stanza töölauaversioonil on minimalistlik ja töötab ka väikese ekraaniresolutsiooniga minisülearvuteil. Stanza versioone on ka pidevalt arendatud ning praeguseks on väljas juba Stanza 3.2, mis on alla laetav ka iStore´st.

    Android 
    Populaarsemad lugemisprogrammid Android seadete jaoks on Moon+Reader ja Aldiko.
    Aldiko programmi Installeerimiseks käivita näiteks Google Play, otsi sealt näiteks Aldiko Book Reader ja installi see.
    Selleks, et Aldiko oskaks raamatuid seadmes üles leida, tuleb need otse seadmega e-poest osta või raamatute failid läbi arvuti seadmesse kopeerida.
    Kopeeri oma e-raamatud, ava menüü ja vali sealt käsk Import. Programm otsib nii ka hiljem lisatud raamatud üles, analüüsib neid ning jaotab raamatud autorite järgi kaustadesse.
    Oma raamatute lugemiseks vali Aldiko avakuval jaotis Bookshelf. Seal on reas kõik sinu lisatud raamatud. Raamatu lugemiseks klõpsa sõrmega soovitud raamatul.

    Populaarsemad e-raamatute programmid

    Aldiko Book Reader
    Android operatsioonisüsteemiga telefon - EPUB-vormingus raamatute lugemiseks Android operatsioonisüsteemiga telefonil on mitmeid rakendus. Üheks populaarsemaks on tasuta rakendus Aldiko. Käivita Google Play, otsi sealt Aldiko Book Reader ja installi see. 

    Moon+Reader

    Üha enam populaarsust koguv lugemisprogramm ANDROID operatsioonisüsteemiga seadete jaoks! Sobib hästi EPUB-vormingus raamatute lugemiseks. kasutamiseks käivita Google Play, otsi sealt "Moon + Reader" ja installi see. 


    iBooks
    iBooks on Apple seadetele mõeldud aplikatsioon, mis tunneb alla laetud faili ära ja lisab selle automaatselt Teie e-raamatute loendisse. Raamatut saab koheselt lugema hakata. iBooks programmi saate alla laadida siit: http://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8

    Stanza töölauarakendus
    Stanza on rakendus, mis on mõeldud peamiselt EPUB-raamatute lugemiseks Apple’i iPhone’i, iPadi või iPodi Touch peal, kuid rakendusest on saadaval ka töölauaversioon. Stanza töölauaversioonil on minimalistlik ja töötab ka väikese ekraaniresolutsiooniga minisülearvuteil. Stanza versioone on ka pidevalt arendatud ning praeguseks on väljas juba Stanza 3.2. Tutvu programmiga: http://www.youtube.com/watch?v=SZmm8-8n3Tw
    Lae Stanza vastavalt oma kasutatavale operatsioonisüsteemile alla aadressilt http://itunes.apple.com/us/app/stanza/id284956128?mt=8 või http://stanza-desktop.en.softonic.com/ ning installi vastavalt juhenditele!

    Sony Reader Library
    Kui kasutate Sony e-lugerit on teil soovitatav alla laadida Sony Reader Library.

    Calibre
    Calibre on väga suurte võimalustega rakendus, mis võimaldab lugeda praktiliselt kõiki e-raamatu formaate. See on asendamtu abiline kui jääte hätta DRM failidega või kui soovite Eesti keelseid raamatuid Amazon Kindle e-lugeris lugeda. Calibre on saadaval nii Windowsi, Mac OSi kui Linuxi jaoks. Lae sulle sobiv versioon alla veebisaidilt http://calibre-ebook.com/download ja installi see. Ubuntu kasutajad leiavad ja saavad installida Calibre ka Synapticu kaudu. APOLLO soovitab! 

    Bluefire Reader
    Tasuta rakendus iPhone'i, iPad'i ja iPod'i jaoks, millega on võimalik lugeda ka Adobe DRM'iga kaitstud raamatuid.

    Adobe Digital Editions töötab peaaegu igas arvutis, tahvelarvutis või e-lugeris kuhu see programm installeerida. Võimaldab lugeda Adobe DRM'iga kaitstud e-raamatuid nagu PDF/A ja EPUB. Kui soovite, et programm kannaks olemasolevad e-raamatud ka e-lugerisse või e-lugerist arvutisse, siis tuleb registreerida ka Adobe ID. Kõik sellesk vajalik küsitakse installerimise hetkel. Adobe Digital Editioniga on võimalik autoriseerida kuni viis erinevat seadet. Programmi saab alla tõmmata siit: http://www.adobe.com/products/digitaleditions/
    Magic Scroll on mõeldud eelkõige Chrome brauserile ja seda on lihtne alla laadida otse Chrome Web Storest või lingilt www.magicscroll.net . Võimaldab lugeda Adobe DRM'iga kaitstud e-raamatuid nagu PDF/A ja ePUB ja toetab ka online raamatukogusid (Project Gutenberg). Töötab ladusalt ka iPhoneiPad ja Android seadmetes


    Lucidor (Windows, OS X, and Linux)

    Openberg (plug-in for Firefox,)

    FBReader (Windows, Linux, OS X)
   • Mis on EPUB ja mis on DRM?

    EPUB (ingl. k. Electronic Publication Format) on levinuim e-raamatute vorming. Selles vormingus raamatuid oskavad lugeda enamus e-raamatute lugemiseks sobivatest seadmetest ning just selles vormingus on saadaval Apollos müügil olevad eestikeelsed e-raamatud. Fail, mida poest alla saab laadida on laiendiga .epub ning selles sisalduvad kõik raamatuga seonduvad failid, nii pildid kui tekst. Ostes poest e-raamatu, saab selle alla laadida kohe juba kasutataval kujul, eraldi selle failiga enam midagi tegema ei pea. Müüdavad raamatud on märgistatud sotsiaalse DRM-iga, st et e-raamatu ostmisel saadetakse kirjastajale ostja andmed ja nendega märgistatakse ostjale saadetav e-raamat. Kui tegemist on DRM (Digital Rights Management) kaitsega failiga, siis on see ostetava e-raamatu juures kirjas ja sel juhul tuleks see enne oma lugemisseadme või -rakendusega siduda ja aktiveerida. Raamatu lugemiseks piisab vaid selle avamisest õige rakendusega.
   • Mis on e-raamatute eelised tavaraamatute ees?

    Teie poolt ostetud e-raamatud sisaldavad autoriõigusega kaitstud materjale, mistõttu on kogu e-raamatu sisu autorikaitse objekt. E-raamatu autoriõigused kuuluvad e-raamatu Kirjastajale ning selle kasutamine on lubatud üksnes Kirjastajaga kokkulepitult ja tema tingimustel.
    • E-raamatuid saab lihtsalt läbi interneti osta ning neid koheselt lugema hakata.
    • E-raamatu sisust on lihtne otsinguid sooritada ning saate teha ka päringuid sõnastikesse.
    • Kuna e-raamatud salvestatakse pakitud kujul, siis mahub teie e-raamatu lugejasse tuhandeid raamatuid.
    • Osad e-lugerid võimaldavad raamatutesse teha jooksvalt märkmeid ja joonida alla huvipakkuvaid lõike.
    • E-raamatuid saate salvestada mitmesse seadmesse nagu arvutisse, e-lugerisse, või nutitelefoni mistõttu on need kättesaadavad mitmest kohast.
    • Kui te kaotate e-raamatu, siis saate te selle lihtsalt uuesti alla laadida (kuni lubatud arv kordi)
    • Lugejad, kellel on raskusi väikese kirja lugemisega, saavad e-raamatute lugejates lihtalt kasutada suuremate kirjastiili.
    • Kuigi e-raamatute lugemiseks on vaja elektrit, ei ole nad siiski tehtud paberist ning tindist, mistõttu on nad palju keskkonnasõbralikumad kui tavaraamatud
    • E-raamatu tiraaž ei saa läbi, seega on seda alati võimalik osta (kui ei ole otse saanud levitamise õigused)
   Добавить в корзину...
   Adding to Wishlist...
   Закрыть
   Это поле обязательно для заполнения.
   Please enter 2 or more characters.
   Это поле обязательно для заполнения.
   Please enter 2 or more characters.
   First name is not valid.
   This is not an email address.
   Email address is required.
   This email is already registered.
   This is not an email address.
   Это поле обязательно для заполнения.
   Это поле обязательно для заполнения.
   Это поле обязательно для заполнения.
   Это поле обязательно для заполнения.
   Enter a valid password.
   Пожалуйста, введите 6 или более символов.
   Please enter 16 or less characters.
   Passwords are not same.
   Isikukood/reg nr. puudub.
   Reg nr. puudub.
   Firma nimi puudub.
   There is already an account with this personal/company code
   Invalid Estonian personal code
   Это поле обязательно для заполнения.
   Birthday field is not valid.
   Email, identification code or password is wrong.