Elamise tähtsus

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
"Lin Yutangi raamat “Elamise tähtsus” sai bestselleriks juba esmatrüki ilmumise ajal 1937. aastal ning viimase kuuekümne aasta jooksul on sellest pidevalt tehtud kordustrükke. Raamat on tõhus ja humoorikas vastumürk peadpööritava kiirusega areneva maailma pingetele. Samas on see ka huvitav sissevaade hiina elustiili. Autor soovitab tasakaalustada jõudeelu ja tegutsemise, suhtuda ellu terve huumoriga ning mitte unustada, et alati leidub rumalaid, kes püüavad kõigest väest sehkendada, asjatada ja võimutseda, sellal kui targemad saavad rahus lihtsalt mõnusasti olla ja elada.
Lin Yutangi arvates tegeleb õhtumaade filosoofia liiga vähe inimese õnne küsimusega. Ta tõdeb, et hoopis tähtsam normide ja ootuste kohaselt käitumisest on inimese enesetunne.
“Kõige targem inimene on see, kes kõige säravamalt logeleb,” on üks Lin Yutangi kuulsamatest tsitaatidest. Lin Yutang sündis 1895. aastal Hiinas Fujiani provintsis Xiamenis (Amoys) presbüteri kirikuõpetaja pojana. Ta lõpetas 1916. aastal Shanghais Püha Johannese Ülikooli ja astus Harvardi Ülikooli võrdleva kirjandusteaduse magistrantuuri.
Lin Yutang töötas õppejõuna Saksamaal ja Prantsusmaal, kolis tagasi Hiinasse ning avaldas 1933. aastal oma esimese raamatu “Minu maa ja rahvas”, mis sai väga populaarseks. Ent juba 1936. aastal kolis Lin Yutang koos perega New Yorki, kus 1937. aastal ilmus “Elamise tähtsus”. Järgnevad aastad elas kuulus kirjanik ja õpetlane Pariisis, USA-s, Singapuris, Taiwanil ning Hong Kongis. Lin Yutang töötas õppejõuna, UNESCO kõrge ametnikuna, kirjutas kümmekond raamatut ja hiina-inglise sõnastiku. Ta konstrueeris ka hiina klahvistikuga kirjutusmasina, millel põhineb tänane hiina kirjakeele arvutiklaviatuur. Lin Yutang suri 1976. aastal Hong Kongis ning on maetud Taipei lähedale Yangmingshani.

"
Товар распродан!