Kõla võimsasti, Viru viisi! Rakvere esinduskoori lugu

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
Eriline koht Rakvere muusikaelus oli 1908.a. asutatud Rakvere Rahvamaja ja Haridusseltsi segakooril legendaarse koorijuhi ja kauaaegse Virumaa haridusosakonna juhataja Ernst Raatma juhatusel.
Koori patroon Tuudur.Vettik kirjutas 1938.a.: „ Eriti Vabariigi aegne töö kuulub koori ilusaimate ürituste sarja:/.../ samal ajal laulab see koor igal suuremal seltskondlikul üritusel Rakveres/.../ Terve Virumaa on tema tööpõlluks, kas külastuskontsertide, laulupäevadest osavõtmiste või muude esinemiste näol. /.../ Ja kui Virumaa on meie parimaks koorilaulumaaks, siis peasüüdlaseks selles seigas on tingimata E.Raatma ja tema koor.“ (54)
Tuudur Vettiku viisistatud sõnad „Kõla võimsasti, Viru viisi!“ oli koori motoks paljude aastate vältel.
1945.a. toimunud üle-eestilisel kooride ülevaatusel anti Rakvere koorile esikoht. Sellega leidis kinnitust koori kuulumine Eestimaa kooride tippu.
Koori edu jätkus ka järgnevatel aastatel, mida tähistasid mitmed valitsuse autasud.
Käesoleva raamatu eesmärgiks ongi tutvustada selle tänaseks oma tegevuse lõpetanud koori sünni- ja arengulugu. Raamatus on kasutatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Lääne-Viru Maa-arhiivi ja Rakvere Kultuurikeskuse arhiivi materjale. Lisaks on kasutatud ajakirjas Muusikaleht 1924-1940 a. ilmunud artikleid, väljavõtteid ajalehtedest Punane Täht, Rahva Hääl, Sirp ja Vasar, Viru Sõna, Virumaa Teataja ja Õhtuleht 1924-1989 a. lõikes ning Virumaa Muuseumide ja Eesti Teatri – ja Muusikamuuseumi materjale.
Fotod raamatus on must-valged, fotod esi- ja tagakaanel – värvilised.
Autorist
Sünd. 16.aprillil 1941.a. Rakveres.
Tallinna Muusikakooli lõpetamine viiuli erialal 1963.a.
Leningradi Riikliku Ülikooli filosoofiateaduskonna lõpetamine 1977.a. filosoofia ajaloo erialal
Euroopa Sõltumatu Filmi Akadeemia liige (alates 2006.a.)
Eesti Kinoliidu liige (2010.a.)
Товар распродан!