Kõuehäälne vaikus

Kõuehäälne vaikus

Anti Kidron  (Автор)
Tänapäeval võib paljudes maades täheldada kahtlase väärtusega esoteerika ja nõiakunsti hoogsat võidukäiku. Õnneks on tasahaaval suurenemas ka huvi idamaiste õpetuste vastu. Pluralismi ajastul pole hõlbus orienteeruda kümneis kummalistes ismides, mida kõikvõimalikel kursustel ja sadades raamatuis pakutakse. Suur hulk ”vaimseid õpetusi” pakub igapäevaelu probleemidele peibutavalt lihtsaid lahendusi. Seda ei saa kuidagi öelda selles raamatus vaadeldava taoismi ja zen-budismi kohta. Mõlemad mainitud õpetused (usundid, eluviisid) eeldavad mitte üksnes süüvivat mõttetööd, vaid ka valmisolekut vabaneda nii mõnestki mugavast vaimsest harjumusest ja eelarvamusest. Laozi ja Zhuangzi õpetuste mõistmiseks ja zeni sisu ning sihtide lahtiseletamiseks tuleb tavaloogika ajutiselt kõrvale jätta, õppides elunähtusi vaatlema läbi paradoksaalloogika prisma.
Zeni sisu on teadustermineis peaaegu võimatu piiritleda, elus eneses aga pole selle rakendamisel piire. Järgnevad pealkirjad räägivad ise enese eest: ”Zen ja meeletervendus”, ”Zen ja armastus”, ”Zen ja seks”, ”Zen ja teetseremoonia”, ”Zen ja kokakunst”, „Zen lille-seades“, ”Zen võitluskunstides“, ”Zen ja aiakujundus”, ”Zen kodukorrastuses”, „Zen pildistamisel“. USA ulmekirjanik Ray Bradbury avaldas kunagi teose „Zen in the Art of Writing“ (Zen kirjutamiskunstis). Eesti keeles on ilmunud Robert M. Pirsigi ”Zen ja mootorratta hooldamise kunst” (2008), kus põimuvad kaks tegevusliini: mootorrattaretk läbi mitme USA osariigi ning zen-budistist autori mõtterännakud. Raamat innustas omal ajal paljusid inimesi taolist retke ette võtma, et iseendas ja maailmas suuremale selgusele jõuda. Peter Zürni sulest ilmus raamat „Japan zwischen Yen und Zen. Vom Geist und Stil der Söhne der Samurai“ (Jaapan jeeni ja zeni vahel. Samurai poegade vaimust ja stiilist.) Viimati- mainitu on vaid üheks näiteks arvutuist teostest, mis kirjeldavad zeni vaimu traditsioonilises ja tänapäeva Jaapanis. Etnopsühholoogide väitel on zeni mõjuala jaapanlaste elus sedavõrd ulatuslik, et seda kohapeal ei osata enam teadvustada, see tundub endastmõistetav.

Ehkki zenist on Eestis avaldatud juba kümmekond tõlkeraamatut, on mainitud Kaug-Ida õpetuses tänini meie jaoks palju seletamatut. Püüan oma raamatus rõhutada neid zeni külgi, millest võiks ilmselget kasu olla igapäevaelu ettevõtmistes. Koanide üle mõtisklemine võiks julgustada mõnele keerukale probleemile uue vaatenurga otsingut. Meeleharjutused ja meditatiivne teadvelolek kahandavad stressi ja virgutavad loovust. Zen võiks anda impulsse keskendumisvõime arendamiseks, kodu kujundamiseks ja ilu loomiseks enese ümber, aga ka selleks, et paljusid töid ja igapäevaseid ülesandeid sooritada senisest jõudsamalt ja sujuvamalt.
Sisukord

Valik kōane Hiinast ja Jaapanist
Zeni eelkäijate ja õpetajate mõtteteri
Kōanide keelest ja zeni meelest
33 meeletreeningu harjutust
Keskendumiskunst
Sujuva soorituse zen
Lisad: Kaizen; Zen ja huumor; Enesepettuse budism, Voogamiskogemus ja flow;
Zeni printsiipe pildistamisel, Kümnerealine Kannoni suutra
Доставка 1-3 рабочих дней
Kоличество
25,95 €
11,99 €
-54%
Наличие в магазинах
  • Kод продукта: 39139989
  • Штрихкод: 9789949999989
  • Дата введения статьи: 5 дек. 2019 г.
  • Aвтор: Anti Kidron
  • Издательство: Mondo
  • Год: 2019
  • Язык: Эстонский
  • Формат Книги: Твердая обложка
  • Cтраницы: 216
  • Pазмеры: 136x121

Последние отзывы

Средняя оценка missing (0 всего проголосовавших)
5 звезд 0
4 звезд 0
3 звезд 0
2 звезд 0
1 звезд 0
Поделитесь своими мыслями с другими клиентами
Добавить в корзину...
Adding to Wishlist...
Закрыть
Это поле обязательно для заполнения.
Please enter 2 or more characters.
Это поле обязательно для заполнения.
Please enter 2 or more characters.
First name is not valid.
This is not an email address.
Email address is required.
This email is already registered.
This is not an email address.
Это поле обязательно для заполнения.
Это поле обязательно для заполнения.
Это поле обязательно для заполнения.
Это поле обязательно для заполнения.
Enter a valid password.
Пожалуйста, введите 6 или более символов.
Please enter 16 or less characters.
Passwords are not same.
Isikukood/reg nr. puudub.
Reg nr. puudub.
Firma nimi puudub.
There is already an account with this personal/company code
Invalid Estonian personal code
Это поле обязательно для заполнения.
Birthday field is not valid.
Email, identification code or password is wrong.