Mõtterelv

Propaganda ajalugu vanaajast tänapäevani
0 из 5
Оценить
Товар распродан!
Philip M. Taylor (1954–2010) õppis ja elas terve elu Inglismaal Leedsis: lõpetas seal ülikooli, alustas teaduskarjääri, sai professoriks ja ka suri kõigest 56aastaselt.

Nende kuivade sõnade taga on aga särav karjäär, karismaatiline professor, kellele õpilased üle kogu maailma on teinud väga emotsionaalseid järelehüüdeid.

Teie ees on Philip M. Taylori teos originaalpealkirjaga „Munitions of the Mind”. Omal ajal oli selle raamatu ilmumine sensatsioon ja teos muutus kohe valdkonna lauaraamatuks, nüüd juba klassikaks. See oli pikka aega ainuke propaganda ajalugu vanaajast kaasajani käsitlev teos, mille põhjal sai huviline luua ettekujutuse sellest, mis on propaganda.

Raul Rebane



Käesolev raamat käsitleb propaganda vahendeid. Mitte seda, kas toode (nagu sõda või religioon) on vajalik või mitte, kas see on õige või vale, õiglane või ebaõiglane. Uuritakse vaid vahendeid, mille abil toodet – edukalt või edutult – turustatakse. Raamat annab lugejale teadmisi, kuidas propaganda on arenenud, kuidas seda ära tunda ja milliseid eesmärke võib see eneses peita.

Propaganda – nagu sõnastas üks Inglise välisministeeriumi ametnik 1920ndate lõpus – on „hea sõna, mis on läinud nihu“. Propaganda ei pruugi olla halb, nagu enamik arvab. Näiteks, eks ole ju „õiglasest sõjast“ rääkides seda toetav propaganda õigustatud? Ja kui sõda on „vajalik“, on seda ju propagandagi?



Товар распродан!