Käesolev aasta on kirjandusfestivali HeadRead jaoks eriline – raamatupidu toimub juba viiendat korda. Hiliskevadel, 29. maist kuni 2. juunini võib saada osa juba tuttavatest ja armastatud üritustest, kuid saab nautida ka uusi kavasid ja esinejaid.

Sel aastal on Solarise Apollos kavas kaks esitlust:
31. mail kell 18.00 Nabila Sharma "Naise elust Islami kultuuris";
1. juunil kell 17.00 Marina Stepnova "Lazari naised". Autoriga vestleb Veronika Einberg.

Vaata kirjandusfestivali promovideot SIIT!

Väliskülaliste esialgne nimekiri on taas tummine valik eri riikide põnevatest kirjanikest. Suurbritanniat esindavad tänavu ulmekirjanik Charles Stross, ajaloolane Keith Lowe, näitleja ja romaanikirjanik Sarah Winman ning luuletaja ja romaanikirjanik John Burnside. Lisaks on külaliste seas Marina Stepnova (Venemaa), Juha Vuorinen (Soome), Anders de la Motte (Rootsi), Paolo Nori (Itaalia), Jennifer Johnston (Iirimaa), Andrei Hadanovitš (Valgevene) ning festivali juba teist korda külastav Sofi Oksanen (Soome) ja festivali mitteametlik maskott Jason Goodwin (Suurbritannia).

Kodumaise programmi raames jätkuvad juba traditsiooniliseks saanud kirjanduslikud jalutuskäigud – seekord Nõmmel (koos Jaanus Vaiksoo ja Wimbergiga), Metsakalmistul (Toomas Haugi ja Maarja Vainoga) ning apteeker Melchiori radadel (Indrek Hargla ja Ott Sandrakuga). Jätkub ka koostöö Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Keskraamatukoguga ja raamatukoguga Kapsad.  

Nagu alati, on kavas ka põnevaid vestlusringe eri teemadel: kirjandusõpetajad, aime- ja taimekirjandus, välismaiste kirjastajate arutelu väikeste keelte võimalustest laiemasse maailma pääseda.


HeadRead mitteametlik maskott, kirjanik Jason Goodwin arvab festivalist nõnda: "Festivali mõte on väljendada seda, mis jäi hääletuks. Mõte on selles, et töö tõstetakse leheküljelt välja, kirjanik toolist välja, lugejad raamatutest välja, ning nad kõik tuuakse võidukalt kokku ühte kohta, üheks ajaks; pidades ühes suures kirjanike, lugejate, kirjastajate ja kriitikute kogunemises kinni aja-, koha- ja tegevusühtsusest. Mõte on selles, et kõik tuuakse kokku vestlusse".