22. aprillil kell 17.00 kohtume Solarise Apollos kirjanik Lutz  Dettmanniga seoses tema raamatu „Anu –  aja-, sõja- ja armastuslugu Eestimaal” ilmumisega  eesti  keeles.

Pärast esitlust ja vestlust on võimalik kirjanikult autogrammi saada.

Vestlust  tõlgib, modereerib  ja räägib tõlke saamisloost raamatu tõlkija Kerstti Kittus. Lugu, mis võiks olla ka Eesti riigi ajalooõpikuks, seda mitte ajalooarvude, vaid tunnete, probleemide ning kannatuste osas, mis hingekriipivad iga eestlase jaoks.

Lugu saab alguse ühest pärandusest. Baltisakslane Christoph Scheerenberg jätab peale surma oma ajakirjanikust naabrile kirjutuslaua koos märkmetega. Reporter läheb peale dokumentidega tutvumist uurimisreisile Eestisse ja avastab ühe Teise maailmasõja keeristes toimunud kirgliku armastusloo.
20-aastane Christoph on baltisaksa immigrantide poeg. Soovides tutvuda oma esiisade juurtega, külastab ta 1938. a suvel oma Eestis elavat tädi. Noormees kutsutakse külla Hiiumaale, kus ta kohtub ilusa ja salapärase eesti tütarlapse Anuga. Saare imeilusa looduse ja idülli keskel õpivad noored viimase rahusuve ajal üksteist tundma ja armastama.
Sakslane peab aga peatselt naasma kodumaale, armunud lepivad kokku kohtumise järgmiseks suveks. Kuid 1939 ründab diktaator Hitler Poolat, algab sõda. Christoph, kes on vahepeal lõpetanud meditsiiniõpingud, peab samuti minema lahingutesse. Tema Tallinna sugulased asustatakse ümber sakslaste poolt okupeeritud Poolasse. Alles 1943, mil noormees saab komandeeringu Tallinnasse, kohtuvad armunud noored uuesti.
Estofiil Lutz Dettmann on kirjutanud suurepärase armastusromaani, mille tegevus toimub ebakindlatel aegadel, sõja keerises. Armastus, mida varjutab igapäevane hirm surma ja lahkumineku ees. Teos ei räägi aga mitte ainult suurest kirest, vaid ka eestlaste saatusest Teise maailmasõja ajal.

Kohtumiseni Apollos!