20. mail kell 17.00 esitleb Erik S. Reinert Solarise Apollos oma uut raamatut "Globaalne majandus: kuidas rikkad rikkaks said ja miks vaesed üha vaesemaks jäävad".

Raamatust:
"Lugeja peab otsustama, kas ta soovib oma küsimustele lihtsaid või kasulikke vastuseid – nii selles kui ka muudes majandusküsimustes mõlemat ei saa." Nii kirjutas Joseph Alois Schumpeter, Austriast pärit Ameerika majandusteadlane, 1932 aastal. Erik Reinerti laia rahvusvahelist vastukaja leidnud raamat lahkab majandusarengu olemust tänases mõttes alternatiivsest perspektiivist, kus riigi ja turu vaheline suhe ei ole ühemõtteliselt turu kasuks. Reinerti ajalooline perspektiiv näitab tänaste Euroopa kriisi ja tulevikku puudutavate debattide pinnapealsust ning pakub sisulise ja kasuliku alternatiise mõtteviisi, mida ja kuidas edasi teha.

Kas nad hoiavad meid meelega vaesuses? Selle küsimuse esitas Reinertile aastaid tagasi üks Tansaania parlamendi liige, viidates tingimustele, mille alusel Maailmapank ja Rahvusvaheline Valuutafond ning arenenud riigid nagu USA arengumaadele toetust annavad.
Reinert, kes on nii majandusteadlase kui nõustajana olnud seotud rea arenguriikidega, on oma kogemuste põhjal sunnitud nentima, et vaestele riikidele antav vaesuse sümptomeid leevendav kuid mitte vaesust vähendav abi võib tulla nii Lääneriikides valitsevast teadmatusest kui ka kaalutletud õelusest – soovist arendada oma majandust teiste riikide arvelt.
Reinerti raamat on hoiatus neile, kes toimivad majandusteadlaste sõnade ja mitte nende tegude järgi. Nagu majandusajalugu näitab, on hästi läinud nimelt neil riikidel, mis on oma majanduspoliitikas järginud mitte filosoofide  või majandusteadlaste nõuandeid vaid juba rikkuse saavutanud riikide praktikat. Reinert uurib erinevate riikide majandusliku edu ja ebaedu põhjuseid, analüüsides, miks voolab kapital välja riikidest, kus seda kõige rohkem vaja läheb, koondudes riikidesse, kus seda on juba piisavalt.

Erik Reinert töötab TTÜ Ragnar Nurkse innovatiooni ja valitsemise instituudis külalisprofessorina alates 2006 aastat.

Kohtumiseni Apollos!