23. aprillil tähistame ülemaailmset raamatu ja roosi päeva, mille puhul anname roosi vastu kingituseks tasuta raamatu. Solarise Apollo külastajaid ootavad alates kella 15-st kaupluses Mart Juur ja Andrus Kivirähk, kes jagavad huvilistele oma raamatusoovitusi.

Kingi raamatu ja roosi päeval Apollo müüjale roos ning saad vastu ühe sel päeval tasuta pakutavatest raamatutest. Valikusse kuulub midagi nii täiskasvanutele kui ka lastele ning lisaks eestikeelsetele raamatutele, jagatakse roosi vastu ka inglise- ja venekeelseid teoseid.

Samuti osaleb raamatu ja roosi päeva tähistamises kirjandusfestival Prima Vista, mille puhul kõneleb kell 17.00 Tartu Kaubamaja 3. korruse aatriumis Apollo raamatupoe juures oma raamatust „Minu Prantsusmaa“ teose autor Eia Uus.

Raamatu ja roosi päeva tähistamine sai alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas ning süvendada inimeste lugemisharjumust – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. 1995. aastal kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks, väärtustamaks raamatu tähtsust ühiskonna ning kultuuri arengus. Eestis järgitakse raamatu ja roosi päeva traditsiooni alates 1998. aastast.

NB! Tasuta raamatuid on piiratud koguses!