Peeter Oja suure lühijuttude konkursi võitja on selgunud! Võidutööks sai valitud 20-aastase Jan-Jesaja Alliku „Unikaalne“! Palju õnne!

Võidutööd saab lugeda siin.

Peeter Oja: „Head lühijutu konkursist osavõtjad! On igavesti maru, kui üleskutsele vastatakse. Üle kahekümne kirjutaja saatsid oma tööd konkursile. Kõik omanäolised, erinevad ja lugemist väärt. Loodan, et ka tulevikus jätkate kirjutamist kasvõi iseendale. Minupoolne võitja valik langes lühijutule, kus mõtisklus ja eneseväljendus olid omavahel kõige paremini tasakaalus. Ja kuigi peavõitja on üks, on tunnustust väärt kõik osalejad. Soovin kõigile osalejatele rahulikke jõule ja ilusat aastalõppu!“

Osale Peeter Oja lühijuttude konkursil!

TEEMA: „Vaat, kus oli päev!“

PREEMIA VÕITJALE: 100 € puhtalt kätte!

TÖÖ ESITAMISE TÄHTAEG: 18.12.2017

TÖÖ ESITADA: Elektroonilisel kujul e-postile kampaania@apollo.ee

PEETER OJA 5 SOOVITUST:


1. Jõuline pealkiri. 

(näiteks: KASVÕI LÄBI SEINA!
RAUAST TAHE PÄÄSTAB.
MINA TEEN PAUGUGA.)

2. Uskumatu avalöök: võib kirjeldada mõnda juhtumit, mis esialgu tundub väljamõeldisena. Näiteks, kuidas humanoid ostis R-kioskist lotopileti.

3. Ootamatu vahelepõige: ei pruugi jutustuse sisuga kattuda. Räägid oma reisist soojale maale ja ühtäkki kirjeldad, kuidas vanaema maapoes päti kinni püüdis.

4. Shokeeriv järeldus: näiteks labidat ei ole olemas.

5. Ennast kehtestav lõpplause: näiteks ainult mina tean, mis on õige!

Rohkem nippe leiad Peetri raamatust "Kuidas kirjutada raamatut".

Žürii hindab töid, teadmata lugude autoreid. Võitja valib välja Peeter Oja isiklikult! Võitja kuulutatakse välja talve esimesel päeval 21.12.2017! Ära unusta oma töö juurde lisada enda nime, vanust ning kontaktandmeid!