Kutsume kõiki huvilisi 24. novembril kell 18 Solarise Apollosse Läti - Eesti poeesia ja sõnaõhtu Kaks plikat / Divi pliki ning Contra uue ja veidra läti-eesti-läti sõnaraamatu „Kuram vedas! Kuram vedas?“ esitlusele.

Contra ütleb üritusel toimuva kohta järgmist:
"Esitleme läti kirjandust eesti keeles, eesti kirjandust läti keeles, koostöökirjandust mõlemas keeles. Ja nagu juba kümneid kordi, mil Guntars ja Contra on kokku saanud, esitleme piiritut sõprust eestlaste ja lätlaste vahel, kui kellelgi on see vahepeal meelest ära läinud. Jalgpallist tuleb ka kindlasti juttu, kui mitte rohkem, siis vähemalt ühe jalgpalluri nimi saab kõlama. " Guntars lisab: “Võib-olla mängime ka jalgpalli!”.

Guntars Godiņš on läti luuletaja ning eesti ja soome keelest tõlkija. Tema tõlkes on ilmunud eesti rahvalaulude kogumik, luuletajate Jaan Kaplinski, Artur Alliksaare, Hando Runneli, Paul-Eerik Rummo, Ilmar Laabani, Doris Kareva, Kivisildniku, Contra ja teiste luulekogud. Guntars Godiņši tõlgitud on ka Ene Mihkelsoni romaan “Katkuhaud”, Jaan Kaplinski “Seesama jõgi” ja “Silm”, Jaak Jõerüüdi “Muutlik”, Andrus Kivirähu lasteraamatud “Kaka ja kevad” ning “Karneval ja kartulisalat”, Lutsi (Ludza) muinasjuttude kogumik jpt raamatud. Guntars Godiņš on ka tuntud luuletaja, kelle luuleraamatud on lisaks läti keelele ilmunud veel eesti, rootsi, tai ja inglise keeles. Guntars Godiņš on tõlkinud läti keelde ka eesti eepose “Kalevipoeg”.

Contra on üks tuntumaid eesti luuletajaid Lätis ning on oluliselt populariseerinud kuulsa läti poeedi Eduards Veidenbaumsi luulet. “Nii Contra kui Veidenbaums on stiililt sarnased, sest Veidenbaumsis on nii palju irooniat ja Contras on palju irooniat,” tunnistab Guntars Godiņš. 2014. aastal ilmus tema tõlkes valik Eduards Veidenbaumi luulet, mille eest pälvis Contra Eesti ja Läti välisministeeriumite tõlkepreemia.

Iga kord, kui kaks luuletajat kohtuvad, nad mängivad, mängivad omavahel sõnade, keelte ja sõnatähendustega, nii et võib julgelt eeldada, et üritus “Kaks plikat/Divi pliki” tuleb tõeliselt põnev ja huumorirohke.

Loe raamatu kohta lähemalt siit: www.apollo.ee

Raamat on esitluse päeval Apollo Klubi liikmele Solarise Apollos 10% soodsam!

Kohtumiseni Apollos!