Teisipäeval, 20. mail kell 17.00 esitleb kirjastus SE&JS raamatut "Euroopa. Väärtused. Euroopast eurooplasele".

Käesolev tsitaadiraamat on kuulsate eurooplaste mõtteterade kogumik. Mõned neist on inimesed, kelle hääl kõlab juba minevikust, aga kes ometi juba mitukümmend aastat tagasi oskasid ette näha Euroopa tulevikku. Raamatus kõnelevad ka tänased Euroopa liidrid Angela Merkel, Herman Van Rompuy, José Manuel Barroso, Anders Fogh Rasmussen jt. Liidu tänaste juhtide mõtete kaudu avaneb raamatus ühinenud Euroopa tänane päev oma probleemide, kavatsuste ja lootustega. Kogumikus ilmub valik Eesti presidentide Lennart Meri, Arnold Rüütli ja Toomas Hendrik Ilvese kõnedest ning Siim Kallase ettekanne teaduskonverentsil. Lugeda saab EV peaministri aastatel 2005–2014 Andrus Ansipi aruannet Riigikogule Eesti valitsuse tegevusest Euroopa suunal.  

Laine Randjärv, koostaja: “Selle raamatu ilmumisajal tuleb paraku tõdeda, et rahvusvaheline olukord on nüüdseks kardinaalselt muutunud, ja seda mõne kuuga. Me ei saa enam rääkida turvalisest Euroopast ja külmast sõjast kui minevikunähtusest. Nüüd, mil Euroopa peab tõsiselt hindama uut julgeolekupoliitilist olukorda seoses idapiiril toimuva ja Venemaa agressiooniga Ukraina vastu, on eriti põhjust meenutada neid väärtusi, mille nimel Euroopa ühinemine toimus.”

Sirje Endre, kirjastaja: "Kui otsida tänapäeva hapras ning hajuvas ajahetkes oma elu tähendust, siis see on raamat, mis aitab leida iseennast ja tähendusi."


Kohtumiseni!