Varjutaimed

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Aeda kujundades peame alati arvestama, et taimed kasvavad ainult neile soodsates tingimustes. Kindlasti on igas aias tsoone, kus taimed jäävad suurema osa päevast või koguni terve päeva varju. On suurte puude vari, maja vari, heki või tara vari. Seal on kõige õigem kasvatada varjutaimi. Tõelise varjuaia saab rajada suurte puude alla, kus on avarust, õhku, värve ja linnulaulu. Valguse ja varju mäng loob varjuaias omapärase meeleolu. Kui avatud aias oleme päikese ja tuulte meelevallas, siis varjuaias kaitsevad puukroonid meid liigse kuumuse ja tuule eest.



Peamiselt puhkamiseks mõeldud varjuaeda võib rajada leebetes, mahedates toonides. Kui te aga eelistate kirevust ja pidevat värvide vaheldust, võite varjuaeda tuua rohkesti õisi. Varjuaia taimegrupid peavad olema suured ja lopsakad, et nad oleksid proportsioonis puude ja põõsastega.



Taimede valik varjuaias on suur ja selles raamatus käsitletakse olulisemaid taimerühmi. Kirjeldatakse taimede liike ja sorte, nende kasvatamist, hooldamist ja paljundamist. Vaadeldakse, millised taimed võiksid kasvada heade naabritena.



Vähenõudlikud varjuaia taimed on astilbed, kelle eri värvi sordid võivad kaunistada varjuaeda juulist kuni sügiseste külmadeni. Nostalgiat pakuvad varjuaias valge- ja punaseõielised murtudsüdamed. Suurepärased varjuaia taimed on hostad, sõnajalad, kortslehed ja kurerehad. Kevade toovad varjuaeda krookused, maikellukesed, kobarhüatsindid, lumi- ja märtsikellukesed. Varjuaiale lisavad võlu ka ronitaimed nagu ümaralehine tselaster ja roniv hortensia. Okaspuude alla, kus kogu aeg on hämaravõitu, võib istutada rododendroneid.



Taimede valik varjuaeda on äärmiselt suur ja mitmekesine. Iga aiapidaja leiab sellest raamatust avastamisrõõmu.
Toode on läbimüüdud!