Inglise kirjandus on üks olulisemaid alustalasi maailmakultuuri praktikas. Kuid see poleks pooltki nii väärtuslik kui selles poleks kunagi olnud William Shakespeare’i. William Shakespeare’i on kirjanik selle mõiste kõige ehedamas tähenduses. Teda saab kahtlemata pidada üheks maailmakirjanduse suurvaimuks. Shakespeare on kinkinud maailmale palju head loomingut. Nii mitmeidki tema ütlusi tsiteeritakse ja kasutatakse ka tänapäeval laialdaselt: „To be or not to be“ („Olla või, mitte olla“), „All΄s well that ends well“ („Lõpp hea, kõik hea“), „Love is blind“ („Armastus on pime“).

Vaatamata kogu tema kuulsusele on siiski väga vähe fakte teada tema elust. Shakespeare sündis 1564. aastal Inglismaa keskosas Warwickshire’i krahvkonnas. Tema täpne sünnikuupäev pole teada, kuid arvatakse, et selleks võis olla 23. aprill, mis on iroonilisel kombel ka tema surma-aastapäev.

2016. aasta 23. aprillil austatakse kogu maailmas tuntud inglise näitekirjaniku William Shakespeare’i 400. surma-aastapäeva.

Selle olulise sündmuse puhul leiab kuni 24. aprillini Apollodest (Solaris, Kristiine, Pärnu Kaubamajakas,  Mustamäe Keskus, Tartu Kaubamaja ja Lõunakeskus) Shakespeare’i teemalise väljapaneku. Väljapaneku perioodil on võimalik soetada Williami Shakespeare’i „Kogutud teosed“ ligi poole võrra odavamalt. Raamatust leiab varem seitsmes köites ilmunud Shekespeare´i näidendid, sonetid ja luuletused Georg Meri, Rein Sepa, Jaan Krossi ja Harald Rajametsa tõlkes.

Kohtumiseni Apollos!