Arvo Pärt. Vaikusest sündinud

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
26,55 €
Tavahind: 27,95 €
Saadavus kauplustes
Peter Bouteneffi raamat „Out of Silence“ on esimene mahukam käsitlus Arvo Pärdi muusika ja õigeusu traditsiooni seostest ning on sellisena kindlasti oluline täiendus senistele Pärdi-uurimustele. Teoloogiaprofessori ja Pärdi muusika tundjana mõtiskleb Bouteneff selliste mõistete üle nagu spirituaalsus ja religioossus, aeg ja ajatus Pärdi teostes ning arutleb Pärdi muusika suure populaarsuse ja sügava mõju põhjuste üle. Eraldi peatub ta teksti erilisel rollil Pärdi teostes. Raamatu kesksed peatükid on aga pühendatud mõnedele olulistele mõistetele õigeusu õpetuses ning nende seostele Pärdi loominguga.

Raamatu lugejatena ei ole autor silmas pidanud eelkõige muusikateadlasi ja teolooge, vaid pigem laiemat lugejaskonda ning Pärdi muusika austajaid, kes sooviksid helilooja loomingust ja tema vaimumaailmast rohkem teada saada.

Peter Bouteneff, teoloog ja muusik, kohtus heliloojaga esimest korda 1990. aastal ning on Pärdi loomingu kauaaegne austaja. Ühtlasi on Bouteneff Arvo Pärdi Projekti käivitaja Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogia Seminaris USAs, kus ta on süstemaatilise teoloogia professor ja Sakraalkunsti Instituudi direktor.
Tarne 1-3 tööpäeva
26,55 €
Tavahind: 27,95 €
Saadavus kauplustes